XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2019 r.

1. PODZIĘKOWANIA BISKUPA DIECEZJALNEGO EDWARDA DAJCZAKA ZA UCZESTNICTWO
W SPOTKANIU MŁODYCH ORAZ DIECEZJALNEJ PIELGRZYMCE DO SKRZATUSZA

Uwielbiając dobrego Boga w duchowych owocach naszej Diecezjalnej Pielgrzymki
do Skrzatusza, dziękuję wszystkim pielgrzymom – młodzieży i dorosłym. Sobotnie
i niedzielne spotkania, które zgromadziły wiele tysięcy uczestników, były możliwe dzięki zaangażowaniu bardzo wielu kapłanów, osób konsekrowanych, katechetów i świeckich, towarzyszących wiernym. Bardzo Wam dziękuję za tę posługę. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób
zaangażowali się w piękno liturgii i organizację uroczystości. Serdecznie dziękuję tym, którzy przeprowadzili proces przygotowania nadania tytułu i godności bazyliki mniejszej naszemu skrzatuskiemu sanktuarium. Bóg
zapłać!
Wszystkim diecezjanom, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniach skrzatuskich, a szczególnie chorym, dziękuję za modlitwy i ofiarę ich cierpienia.
W Skrzatuszu wciąż realizujemy projekty materialne, które mają pomóc w organizacji pielgrzymek i naszych diecezjalnych spotkań. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę w niedzielę 8 września 2019 r. oraz za ofiary złożone podczas Diecezjalnej Pielgrzymki.

Kochani Diecezjanie, nasze skrzatuskie sanktuarium żyje od 444 lat, a dziś to właśnie My piszemy jego historię! Za to Wam bardzo dziękuję!

W Twoją matczyną opiekę, Maryjo, oddajemy siebie i wszystkie sprawy naszej diecezji.

Z serca wszystkim błogosławię,
+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

2. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile składa serdeczne podziękowania Parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile za ufundowanie i przekazanie naszej szkole dwudziestu pięciu egzemplarzy Pisma Świętego. Od początku roku szkolnego służą już one naszym uczniom. Z pewnością wzbogacą lekcje religii i zaowocują w naszych uczniach głębszą znajomością prawd wiary.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 15.00 krótkie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z 8 klas szkół podstawowych.

4. W piątek (27 września) o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego, a po niej spotkanie tej wspólnoty.

5. Młodzież z klas VI, VII i VIII, która chciałaby doświadczyć radości bycia razem we wspólnocie zapraszamy na oazę młodzieżową w każdy piątek o godz. 19.00 do salki parafialnej (wejście od figury Matki Bożej)

6. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na nocną adorację Jezusa w piątek 27 września na godzinę 20:00. Pierwsza godzina będzie prowadzona, od godz. 21 do 23 możliwość spowiedzi. Zakończenie w sobotę o 8:00. Zapraszamy choćby na chwilę modlitwy!

7. W sobotę 28 września po raz 12-sty na skrzyżowaniach miast będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na terenie naszej parafii będzie to miejsce przy skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i ulicy Orzeszkowej przy boisku szkoły nr.6. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i złożenia świadectwa wiary.

8. Rodzice, którzy z różnych względów nie mogli jeszcze zapisać swojego dziecka (uczniowie kl. III), aby przystąpiło w tym roku szkolnym do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii, mogą to jeszcze uczynić poprzez spotkanie z Ks. Proboszczem w sobotę (28.09.) – w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Prosimy o rzetelność w tym względzie.

9. W przyszłą niedzielę (29 września) swoje imieniny obchodzi ks. Dariusz. Już dzisiaj życzymy drogiemu solenizantowi obfitości Darów Nieba. Niech Jezus Chrystus – Najwyższy Kapłan, który go wybrał, nieustannie go umacnia i wspiera w trudzie apostołowania. Szczęść Boże! Msza św. w intencji Ks. Dariusza będzie odprawiona w Dniu Imienin o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy!

W naszych modlitwach pamiętamy także o Solenizancie – Ks. Prałacie Rafale Zięciaku – byłym naszym Proboszczu.

10. Wspólnota Domowego Kościoła działająca przy naszej Parafii, wzorując się na inicjatywie Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, wyszła z propozycją Modlitwy Różańcowej przez cały październik w intencji Kapłanów i Kleryków z naszej Parafii oraz o nowe i święte powołania – na zasadzie Żywego Różańca. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będzie można zapisywać się do tej modlitwy. Jest to tylko 1 dziesiątka przez cały październik! Zachęcamy do włączenia się każdego do tej pięknej inicjatywy.

11. Jeśli śpiewasz? Grasz na gitarze lub innym instrumencie lub po prostu modlitwą chcesz uwielbiać Boga to zapisz się do scholi młodzieżowej, która gra i śpiewa w każdą niedzielę na Mszy św. o 15.00. Zapraszamy na próby w każdą niedzielę o godz. 13.50 w salce oazowej. Więcej informacji i zapisy u ks. Andrzeja – opiekuna grupy.

12. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na Europejskie Spotkanie Młodych Taize we Wrocławiu w dniach 28.12.2019-1.01.2020. Wiek 16-35 lat. Koszt 350 zł. Więcej informacji w zakrystii u ks. Andrzeja.

13. W dniach 21-29.02.2020 organizujemy 9-dniową pielgrzymkę samolotową do Libanu śladami św. Charbela (czyt. Szarbela). Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii u ks. Andrzeja

14. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla par nowożeńców z czwartku za dekoracje kwiatowe ołtarzy w kościele. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Tetmajera 10 i 12.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”, a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł.

16. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał śp. Grażynę Polcyn. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 22 września 2019 r.                       Ks. Stanisław Oracz – proboszcz