XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę (29 września) swoje imieniny obchodzi ks. Dariusz. Życzymy drogiemu solenizantowi obfitości Darów Nieba. Niech Jezus Chrystus – Najwyższy Kapłan, który go wybrał, nieustannie go umacnia i wspiera w trudzie apostołowania. Szczęść Boże! Msza św. w intencji Ks. Dariusza będzie odprawiona dzisiaj o godz. 15:00, a także jutro o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!

W naszych modlitwach pamiętamy także o Solenizancie – Ks. Prałacie Rafale Zięciaku – byłym naszym Proboszczu.

2. Dzisiaj po Mszach św. po Mszach o 9.00 i 10.30 przy wyjściu z Kościoła można zapisać się do Modlitwy Różańcowej przez cały październik w intencji Kapłanów i Kleryków z naszej Parafii. Jest to tylko
1 dziesiątka przez cały październik! Zachęcamy do włączenia się każdego do tej pięknej inicjatywy zorganizowanej w naszej parafii przez wspólnotę Domowego Kościoła. Zapisać się można także za pomocą smsa na numer podany na ulotkach, które są dostępne w zakrystii.

3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 w kaplicy św. Maksymiliana konferencja Ks. Proboszcza dla rodziców dzieci przygotowujących się w naszej parafii do Pierwszej Komunii świętej. W tym samym czasie dzieci mają katechezę parafialną w kościele z Paniami Katechetkami.

4. Od wtorku (1.10.) rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe.

W miesiącu październiku, za nabożne odmówienie jednej cząstki Różańca św. – pięć tajemnic
– w kościele lub w kaplicy, można uzyskać Odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy:
– dla wszystkich: codziennie po mszy św. wieczornej odprawianej o godz. 18.00;
w niedzielę i święta o godz. 17.30
– dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30
– dla młodzieży: w piątki po wieczornej Mszy św. (szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania tak z klas gimnazjalnych, jak i z klas ponadgimnazjalnych).

Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

5. W piątek – 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu przypada odpust w parafii w Stobnie. Ks. Proboszcz tamtejszej parafii serdecznie zaprasza na Mszę św. odpustową o godz. 19.00.

6. Krąg Biblijny zaprasza każdego, kto pragnie zgłębiać słowa Pisma świętego, na spotkania w każdą środę bezpośrednio po wieczornej mszy świętej i nabożeństwie do Świetlicy Wspomożycielki. Spotkania przy Słowie Bożym mają charakter otwarty i w każdej chwili można dołączyć do tej wspólnoty. W tym roku będą czytane i zgłębiane księgi Nowego Testamentu.

7. W nadchodzącym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek, I sobota października:

– I czwartek – na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczna Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe i święte powołania. Po Mszy św. wspólne spotkanie przy stole ministrantów i rodziców w salce obok przedszkola. Już dzisiaj informujemy, iż spotkanie parafialnej grupy RPSK w tym miesiącu wyjątkowo odbędzie się w drugą środę października (9.10) po Mszy św. wieczornej w salce rady parafialnej. W tym i nadchodzącym tygodniu do wszystkich członków dotrą imienne zaproszenia informujące o tym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy także nowe osoby, które miałyby pragnienie modlitwy w intencji kapłanów naszej diecezji oraz o nowe powołania.

– I piątek – Spowiedź święta pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży od godz. 15.45. Natomiast na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Straż Honorową NSPJ. Po Mszy św. zmiana tajemnic.

– I sobota – Msza św. o godz. 7:00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy. Po Mszy św. przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec w tej samej intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W tym dniu Księża odwiedzą chorych w godzinach przedpołudniowych.

8. Apostolstwo Dobrej Śmierci swoje najbliższe spotkanie ma w poniedziałek (7.10.) o godz. 8.45 – Różaniec do Siedmiu Boleści, a po nim Msza święta.

9. W przyszłą niedzielę Msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 9.00, a po niej zmiana tajemnic.
W tym dniu po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec seminarium duchownego w Koszalinie. Bóg zapłać!

10. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 15.00 zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, którzy po Mszy będą mieli również spotkanie.

11. Zapraszamy na Inauguracje Roku Akademickiego. Msza Święta w intencji Studentów i Profesorów Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę (6.10.) w naszej Kolegiacie o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy środowisko akademickie i sympatyków uczelni.

Zewnętrzna Inauguracja na tej Uczelni odbędzie się w auli Adiutorium Maximum w przyszły poniedziałek (7.10.) o godz. 11.00.

17. Jeśli śpiewasz? Grasz na gitarze lub innym instrumencie lub po prostu modlitwą chcesz uwielbiać Boga to zapisz się do scholi młodzieżowej, która gra i śpiewa w każdą niedzielę na Mszy św. o 15.00. Zapraszamy na próby w każdą niedzielę o godz. 13.50 w salce oazowej. Więcej informacji i zapisy u ks. Andrzeja – opiekuna grupy.

18. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na Europejskie Spotkanie Młodych Taize we Wrocławiu w dniach 28.12.2019-1.01.2020. Wiek 16-35 lat. Koszt 350 zł. Więcej informacji w zakrystii u ks. Andrzeja.

19. W dniach 21-29.02.2020 organizujemy 9-dniową pielgrzymkę samolotową do Libanu śladami św. Charbela (czyt. Szarbela). Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii u ks. Andrzeja.

12. Pilska Policja serdecznie zaprasza Seniorów na spektakl profilaktyczny pt. „Seniorze bądź bezpieczny” traktujący o oszustwach i wyłudzeniach wobec osób starszych. Przedstawienie odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Okrzei 9, dnia 2 października (środa) o godz. 11.00. Po spektaklu spotkanie z policjantami przy ciastku i kawie. Zachęcamy do udziału.

13. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla par nowożeńców z piątku i soboty za dekoracje kwiatowe ołtarzy w kościele. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Tetmajera 14, 16, 20.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”, a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł.

15. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał śp. Bartłomieja Derezińskiego. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 29 września 2019 r.                      Ks. Stanisław Oracz – proboszcz