XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.10.2019 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 w naszej Kolegiacie Uroczysta Msza święta na Inaugurację Roku Akademickiego Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. Serdecznie zapraszamy studentów, profesorów i całe środowisko akademickie naszego miasta do wspólnej modlitwy.

Zewnętrzna Inauguracja na tej Uczelni z udziałem Pana Wicepremiera odbędzie się w auli Audiutorium Maximum w poniedziałek (7.10.) o godz. 11.00

2. Dzisiaj na Mszę o godz. 15.00 zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, którzy po Mszy będą mieli również spotkanie.

3. Jutro spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 8.45 – Różaniec do Siedmiu Boleści, a po nim Msza święta.

4. Spotkania dla poszczególnych grup lektorów w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00.

5. Połączone spotkanie Kręgu Biblijnego i Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego odbędzie się w środę po nabożeństwie różańcowym w salce Rady Parafialnej (obok przedszkola).

6. W środę o 19.00 w kaplicy akademickiej Dobrego Pasterza, pierwsze po wakacjach, spotkanie dla starszej młodzieży i studentów. Serdecznie zapraszamy.

7. W czwartek (10 października) na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy członków Parafialnego Zespołu Synodalnego oraz wszystkich, którym dobro Kościoła Diecezjalnego leży na sercu. Modlimy się o owocność II Synodu naszej Diecezji.

8. W przyszłą niedzielę (13 października) w całym Kościele w Polsce będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy” i 41 rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża.
Tej niedzieli naszymi ofiarami składanymi do puszek po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć uzdolnioną, ale z uboższych rodzin młodzież w ramach Dzieła Fundacji Nowego Tysiąclecia.

9. Również w przyszłą niedzielę (13 października) przeżywać będziemy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem okolicznościowym o godz. 18.00.

Po Mszy św. przygotowane przez Kręgi Domowego Kościoła czuwanie modlitewne pod hasłem
„Maryja wstała i poszła. Wstańcie, chodźmy.” Rozpocznie się ono od uczczenia relikwii św. Jana Pawła II. Podczas czuwania będziemy mogli m. in. zobaczyć multimedialnie Papieża – Polaka i posłuchać jego rozważań maryjnych. Zachęcamy do uczestnictwa.

O godz. 20.00 wyrusza Procesja fatimska. Trasa procesji: ul. Złota, Orzeszkowej, Deptak koło Intermarche, Słowackiego, chodnikiem między blokami przy ul. Mickiewicza 101 i 103, powrót deptakiem koło sklepu „Multus” do kościoła.

Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą: I. Żywy różaniec; II. Domowy Kościół III. Caritas IV. Odnowa w Duchu Świętym V. Lektorzy i Ministranci.

Na procesję zabieramy: Różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony. Prosimy także o udekorowanie okien emblematami lub obrazami religijnymi na trasie procesji. Za całość nabożeństwa w kościele i procesję odpowiada Ks. Dariusz.

10. Za tydzień, w niedzielę o 15.00 Msza św. dla młodzieży a po niej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z 8 klas Szkół Podstawowych.

11. Duszpasterstwo Akademickie działające przy naszej parafii informuje, że od przyszłej niedzieli rozpoczynają się w Kościele akademickim cotygodniowe Msze św. o godz. 19.00 dla młodzieży studiującej w naszym mieście.

Natomiast za dwa tygodnie w dniach od 20 do 23.10. rozpoczną się rekolekcje akademickie na dobry początek, które poprowadzi ks. dr Wojciech Wójtowicz-rektor WSD w Koszalinie. Serdecznie zapraszamy studentów, nauczycieli akademickich oraz młodych dorosłych.

12. Młodzież z klas VI, VII i VIII, która chciałaby doświadczyć radości bycia razem we wspólnocie zapraszamy na oazę młodzieżową w każdy piątek o godz. 19.00 do salki parafialnej (wejście od figury Matki Bożej).

13. Serdecznie zachęcamy młodzież i dzieci obdarzoną przez Boga talentami śpiewu i gry na instrumentach do włączenia się w śpiew w ramach scholi młodzieżowej lub dziecięcej. Próby scholi młodzieżowej w każdą niedzielę o godz. 13.50 w salce oazowej. Więcej informacji i zapisy u ks. Andrzeja – opiekuna grupy młodzieżowej i u Pani Marleny – opiekunki scholi dziecięcej.

14. Przypominamy i zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach różańcowych:
– dla wszystkich: codziennie po mszy św. wieczornej odprawianej o godz. 18.00;
w niedzielę i święta o godz. 17.30
– dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30 połączone z Komunią świętą
– dla młodzieży: w piątki po wieczornej Mszy św. (szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania tak z klas podstawowych, jak i z klas ponadpodstawowych).

W miesiącu październiku, za nabożne odmówienie jednej cząstki Różańca św. – pięć tajemnic
– w kościele lub w kaplicy, można uzyskać Odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

15. Wszystkich Małżonków, którzy otrzymali imienne zaproszenia na Uroczystość Jubileuszów Małżeńskich w naszej Parafii, prosimy o potwierdzenie swojej obecności. Jeśli są wśród nas Jubilaci, którzy nie otrzymali takiego zaproszenia, prosimy o łaskawe zgłoszenie do księży w zakrystii.

16. W dniach 15-17 października 2019r. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu odbędą się rekolekcje dla Seniorów pt. „Starość się Bogu udała! Seniorzy źródłem mądrości.” Zachęcamy do udziału!

17. Duszpasterstwo młodzieżowe w naszej Parafii organizuje wyjazd autokarowy w dniach 28.12.2019
– 1.01.2020 na Europejskie Spotkanie Młodych Taize we Wrocławiu. Wiek 16-35 lat. Koszt 350 zł. Więcej informacji w zakrystii u ks. Andrzeja.

18. W dniach 21-29.02.2020 jest organizowana 9-dniową pielgrzymka samolotowa do Libanu śladami
św. Charbela (czyt. Szarbela). Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii u ks. Andrzeja.

16. W najbliższą środę (9 października) o godz. 16.30 w hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile przy ul. Sikorskiego (koło kościoła św. Rodziny) odbędzie otwarte spotkanie z Prezydentem Polski – Panem Andrzejem Dudą.

17. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę (13 października) o godz. 15.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbędzie charytatywny koncert Adama Mazurka z zespołem Shum Davar na rzecz pilskiego hospicjum. Bilety wstępu do nabycia w RCK-u. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tą inicjatywę.

18. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary do puszek na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec seminarium duchownego w Koszalinie.

19. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla par nowożeńców z piątku za dekoracje kwiatowe ołtarzy w kościele. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Tetmajera 22, 24, 26.

20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”, a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł. W przyszłą niedzielę ukaże się nowy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”.

Piła, 6 października 2019 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz