XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii przeżywana jest pod znakiem Jubileuszy Małżeńskich. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy świętować 50-lecie, 55-lecie i 60-lecie sakramentalnego pożycia małżonków. Sercem i modlitwą otaczamy czcigodnych Jubilatów.

2. Dzisiaj także przeżywamy Niedzielę Misyjną. Taca zbierana podczas Mszy świętych przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy. Jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Trwa, ogłoszony przez Papieża Franciszka, nadzwyczajny miesiąc misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o misjonarzach, misjonarkach i posługujących na misjach osobach świeckich.

3. Dzisiaj o 19.00 w kaplicy akademickiej Dobrego Pasterza rozpoczną się rekolekcje akademickie na dobry początek pod hasłem „W rytmie łaski”, które poprowadzi ks. dr Wojciech Wójtowicz-rektor WSD w Koszalinie. Spotkania rekolekcyjne odbywać się będą codziennie o godz. 19.00 do środy włącznie. Serdecznie zapraszamy studentów, nauczycieli akademickich, pedagogów, młodych dorosłych oraz wszystkich chętnych.

4. We wtorek (22 października) przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, którego relikwiami cieszymy się w ołtarzu Jemu poświęconym. Zachęcamy do uczczenia oddania czci relikwiom Świętego.

5. W czwartek – 25 października – obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.

6. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na nocną adorację Jezusa w piątek 25 października na godzinę 20:00. Pierwsza godzina będzie prowadzona, a od godz. 21.00 do 23.00 możliwość spowiedzi. Zakończenie w sobotę o 8:00. Zapraszamy choćby na chwilę modlitwy!

7. W najbliższą sobotę 26 października o 19.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące pielgrzymki do Libanu śladami św. Charbela. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii u ks. Andrzeja

8. W przyszłą niedzielę (27.10.) po Mszy Świętej o godzinie 12.00 w kaplicy św. Maksymiliana spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii św., dla dzieci natomiast katecheza w kościele.

9. Caritas diecezjalna organizuje zbiórkę środków finansowych dla rodzin, którym żje się trudniej pod hasłem “Zapałka nie ogrzeje”. W naszej Parafii akcja ta będzie przeprowadzona w najbliższą niedziele (27.10) przez Szkolne Koło Caritas oraz Caritas Parafialną po mszach św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00. Za okazane zrozumienie i pomoc z góry dziękujemy serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać”.

10. Apostolat Maryjny wraz z ks. Gracjanem na czele zaprasza w przyszłą niedzielę (27 października)
na Mszę św. o godz. 18.00 ku czci Maryi Niepokalanej.

11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej Parafii przedstawicieli Wydawnictwa Paulistów
z Częstochowy, którzy po Msza świętych będą promować ciekawe książki o życiu małżeńskim
i rodzinnym autorstwa Pani Doktor Wandy Półtawskiej z Krakowa – wieloletniej współpracownicy Św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. Ojca Pio. Wśród proponowanych pozycji jest m.in. poradnik dla małżeństw, rodziców i młodzieży z przykładami pt. „Uczcie się kochać” (20 zł).

12. Salezjańska Szkoła Podstawowa zaprasza na koncert ku czci swojego Patrona, św. Jana Pawła II. Koncert pt. „Nie lękajcie się” odbędzie się w niedzielę, 27.10. o godz. 19:00 W Kościele św. Jana Bosko w Pile.

13. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie, częściej niż zwykle, nawiedzamy groby naszych bliskich i modlimy się za zmarłych. Szczególną formą tej modlitwy są Wypominki, w których polecamy modlitwie Kościoła przez cały miesiąc listopad naszych zmarłych, wypisując w miarę możliwości czytelnie ich imiona i nazwiska. Kartki wypominkowe możemy zabrać z kościoła od ministrantów z prasą katolicką.

14. Informujemy, że dnia 1 listopada (Uroczystość Wszystkich Świętych) nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Komunalnym rozpocznie się o godz. 14.00 przy bramie głównej. Natomiast to nabożeństwo na cmentarzu przy posesji naszego kościoła rozpocznie się bezpośrednio po zakończonej Mszy św. o godz. 15.00 (tj. ok. godz. 16.00).

15. Już dzisiaj informujemy i serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w Balu Wszystkich Świętych, który odbędzie się w naszej parafii w następną środę (30 października br.) po nabożeństwie różańcowym dla dzieci. Bal rozpoczniemy wspólną modlitwą różańcową, następnie w salkach odbędą się prezentacje postaci świętych, zabawy oraz na zakończenie niespodzianka. Prosimy rodziców o pomoc dzieciom w przygotowaniu strojów oraz krótkiej wypowiedzi o świętym. Bal potrwa do godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich: małych i dużych do wspólnego świętowania.

19. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! Osobne podziękowanie dla par nowożeńców za dekoracje kwiatowe ołtarzy w kościele.. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Kondratowicza 11, 13, 15.

16. W imieniu dzisiejszych Jubilatów i Parafii składamy serdeczne podziękowanie dla Członków Stowarzyszenia „Wspomożycielka” z Szefową – Panią Haliną Łuś na czele, dla wspólnot Odnowy
w Duchu Świętym i Domowego Kościoła oraz dla członków Caritas Parafialnej za trud przygotowania i zorganizowania dzisiejszej Uroczystości dla Jubilatów. Serdeczne „Bóg zapłać”!

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”, a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł. Można także nabyć ciekawy numer naszej parafialnej „Wspomożycielki”. Cena 2 zł.

18. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce odbywa się w kościołach liczenie wiernych uczestniczących we Mszach świętych, w tym osobno przystępujących do Komunii świętej. Zatem bardzo prosimy o wyrozumiałość i wolniejsze wychodzenie z kościoła, by ułatwić dokładne nas policzenie.

Piła, 20 października 2019 r.                   Ks. Stanisław Oracz – proboszcz