XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.11.2019 r.

1. Miesiąc listopad to czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W ich intencji, częściej niż zwykle zamawiamy Msze św., a także modlimy się codziennie w tzw. Wypominkach. Kartki wypominkowe możemy zabrać z kościoła od ministrantów z prasą katolicką lub w zakrystii. Składamy je do specjalnej skarbony koło Chrzcielnicy lub na tacę. Wypominki – modlitwy za zmarłych odprawiamy codziennie, przez cały miesiąc o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszki na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego WSD.

3. Spotkanie dla poszczególnych grup lektorów w poniedziałek i wtorek o 19:00 na plebanii

4. W środę Krąg biblijny oraz Duszpasterstwo Akademickie zapraszają na kolejne spotkanie z Biblią
w ramach Lectio Divina, które odbędzie się w dolnym kościele o godz.19.00

5. W najbliższy czwartek – pierwszy w miesiącu (7.11.) na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe i święte powołania. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17.00. Po Mszy św. wspólne spotkanie ministrantów, lektorów i rodziców przy stole w salce rady parafialnej.

6. Także w czwartek o 19.00 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z I klas szkoły średniej.

7. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, księża będą odwiedzać chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę (9.11.) w godzinach przedpołudniowych.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Za okazane zrozumienie z góry serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Także w przyszłą niedzielę (10.11.) o godz. 13.30 Msza święta inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

10. Za tydzień w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
z I klas szkoły średniej

11. Już dziś informujemy, że najbliższe spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci będzie 11 listopada.

12. W imieniu Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka – Delegata Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło – Życie, zapraszamy wszystkich członków, sympatyków oraz kandydatów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do wspólnego świętowania podczas XXVI Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie, która odbędzie się tradycyjnie 11 listopada 2019 r. w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Początek spotkania o godz. 9.30 a zakończenie ok. godz. 17.00. Wyjazd z naszej Parafii o godz. 7.30. Koszt 50 złotych. Szczegóły na plakatach i zapisy u Ks. Andrzeja.

13. Duszpasterstwo Akademickie organizuje podstawowy kurs języka migowego dla młodzieży i osób dorosłych. Zgłoszenia w zakrystii u ks. Andrzeja.

14. Szkolne Koło Caritas oraz Caritas Parafialne składa serdecznie podziękowanie za wsparcie akcji charytatywnej „Zapałka nie ogrzeje”. Dzięki ofiarności parafian zebrano 1401,76 zł. Kwota ta pozwoli na zakup opału dla osób samotnych i starszych z terenu naszej parafii. Z całego serca dziękujemy za otwartość, zrozumienie i finansowe wsparcie. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom z parafialnego Caritas Szkoły Podstawowej nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 7. Bóg zapłać!

15. 30 października br. po raz kolejny w naszej parafii odbył się Bal Świętych. Był on wyrazem naszej radości z Bożego zaproszenia każdego z nas do bycia świętym. Uczestnicy, przebrani za świętych patronów lub świętych, których znają, bawili się w salce parafialnej. Tańcom towarzyszyły konkursy, była też słodka niespodzianka przygotowana przez wspólnotę Kościoła Domowego, wspólnotę Emanuel oraz jedną z mam, za którą z całego serca DZIĘKUJEMY!!! Paniom Katechetkom i Księdzu Gracjanowi dziękujemy za trud organizacyjny. Wszystkim uczestnikom balu, obecnym rodzicom, jak i tym, którzy pomogli dzieciom w przygotowaniu strojów i wypowiedzi na temat postaci świętego dziękujemy. Zapraszamy już za rok do wspólnego świętowania.

16. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Kondratowicza domki wzdłuż ulicy (numery nieparzyste).

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” (w nowej cenie 6 zł), „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”, a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł. W przyszłą niedzielę ukaże się najnowszy numer parafialnej „Wspomożycielki”.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Gabrielę Przewoźniczak, śp. Edmunda Kiereta, śp. Mieczysława Kokocińskiego, śp. Jana Kamińskiego, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza św. pogrzebowa o godz. 11:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 12:00, śp. Elżbietę Jańczak, której pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza św. pogrzebowa o godz. 10:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 11:00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 3 listopada 2019 r.                                       Duszpasterze