XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.11.2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich chrześcijan, a szczególnie katolików prześladowanych w krajach muzułmańskich. Po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Za okazane zrozumienie z góry serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj o godz. 13.30 Msza święta inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

3. W dzisiejszą niedziele po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkoły średniej.

4. Jutro przypada 101. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zgodnie z wolą Konferencji Episkopatu Polski i za zgodą Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka po wieczornej Mszy świętej odśpiewamy Hymn Polski.

Z tej też okazji w Kościele pw. Św. Rodziny o godz. 11.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny przez Księży naszego miasta.

Zgodnie z tradycją i duchem patriotyzmu prosimy o wywieszenie flag narodowych w miejscach naszego zamieszkania.

5. Wyjazd do Koszalina na Diecezjalną Pielgrzymkę Ruchu Światło- Życie jutro o godz. 7.30 z parkingu koło kościoła. Bliższe informacje u Ks. Andrzeja.

6. Jutro spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 8.45 – Różaniec do Siedmiu Boleści, a po nim Msza święta.

7. Spotkania dla lektorów we wtorek i środę o godz. 19:00 na plebanii.

8. W środę – 13 listopada – wspomnienie Św. Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski

W tym dniu swoje Imieniny obchodzi Ks. Proboszcz. Drogiemu Solenizantowi już dzisiaj życzymy wiele łaskawości nieba oraz ludzkiej życzliwości i wdzięczności. Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus, który Go wybrał, niech Go umacnia i wspiera na drodze apostołowania. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym Solenizancie. Msza święta w intencji Ks. Proboszcza będzie odprawiona w Dniu Imienin o godz. 18.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

9. Także w środę, 13 listopada, o godz. 19.00 w kaplicy akademickiej odbędzie się spotkanie otwarte z Bratem Maciejem z ekumenicznej wspólnoty Taizé w ramach przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych.

10. W czwartek o 19.00 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z 8 klas SP.

11. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na nocną adorację Jezusa w intencji dusz czyśćcowych. Rozpoczęcie w piątek 15 listopada o godz. 20:00. Zakończenie adoracji w sobotę o 8:00. Zapraszamy choćby na chwilę modlitwy!

12. Za tydzień w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z 8 klas SP.

13. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów i ministrantów do kl. 6 SP w sobotę o godz. 11 w kościele.

14. Duszpasterstwo Akademickie organizuje podstawowy kurs języka migowego dla młodzieży i osób dorosłych. Zgłoszenia w zakrystii u ks. Andrzeja

15. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Kondratowicza domki wzdłuż ulicy (numery parzyste).

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” (w nowej cenie 6 zł), „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”, a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł. Można także nabyć najnowszy numer parafialnej „Wspomożycielki” (w nim m.in. kolorowa relacja z Jubileuszów Małżeńskich wraz z dużym zdjęciem grupowym Jubilatów) – cena. 2,50 zł.

17. Modlitwy za zmarłych, tzw. wypominki w naszej parafii odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych zmarłych.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Elżbietę Dąbrowa, śp. Marię Bekierską. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 10 listopada 2019 r.

Ks. Stanisław Oracz – proboszcz