XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11.2019 r.


1. W dzisiejszą niedzielę przypada Drugi Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez Papieża Franciszka na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:
– w środę – 20 listopada – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera
W tym dniu w Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego (na Zielonej Dolinie) odpust. Suma o godz. 18.00. Ks. Proboszcz tamtejszej parafii serdecznie nas zaprasza.
– w czwartek – 21 listopada – Wspomnienie Ofiarowania NMP
– w piątek – 22 listopada – Wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Śpiewu i Muzyki Kościelnej. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwach o Panu Organiście Krzysztofie, Scholi Młodzieżowej i Dziecięcej. Życzymy im, by otrzymany od Boga talent muzyczny pomnażali na większą chwałę Bożą.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 w kaplicy akademickiej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
z klas 8 Szkoły Podstawowej.

4. Spotkanie dla lektorów we wtorek i środę o godz. 19.00 na plebanii.

5. Duszpasterstwo Akademickie w Pile działające przy naszej parafii zaprasza studentów i młodzież ze szkół średnich na warsztaty z biblio-dramy w najbliższą środę o godz. 18.30 do akademika przy ul. Żeromskiego 14.

6. W parafii pw. św. Antoniego w Pile odbędzie się Weekendowy Kurs Przedmałżeński. Początek w piątek (22.11.) o godz. 17.30 w Domu Katechetycznym (wejście od ul Kapucyńskiej). Zapisy na pierwszej konferencji.

7. Spotkanie dla kandydatów i ministrantów do kl. 7 SP w sobotę o godz. 13.00

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

9. Od Uroczystości Chrystusa Króla rozpoczyna się Tydzień Apostolatu Maryjnego. Z tej okazji przed i po Mszach świętych będą rozdawane poświęcone cudowne medaliki.

10. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie za życzliwą pamięć i serdeczne tak licznie przekazane osobiście, telefonicznie i korespondencyjnie życzenia z okazji minionych imienin. Osobne podziękowanie dla Pań, które przygotowały obiad imieninowy dla księży z naszego dekanatu.

Swoją wdzięczność wobec składających życzenia wyraża pamięcią w modlitwie.

11. W grudniu bieżącego roku w Pile – Motylewie zostanie oddany do użytku dom pomocy dziennej (zajęcia od 7.30 – 15.30) dla osób dorosłych z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi. Placówka zapewnia Uczestnikom liczne zajęcia aktywizujące, usprawniające, rehabilitację oraz opiekę psychologiczną. Szczegółowe informacje w Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas przy ul. Kossaka 16 w Pile albo u Księdza Proboszcza z Parafii w Motylewie.

12. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Krasińskiego (cała ulica).

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” (w nowej cenie 6 zł), „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”, a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł. Można także nabyć najnowszy numer parafialnej „Wspomożycielki” (w nim m.in. kolorowa relacja z Jubileuszów Małżeńskich wraz z dużym zdjęciem grupowym Jubilatów) – cena. 2,50 zł.

14. Modlitwy za zmarłych, tzw. wypominki w naszej parafii odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych zmarłych.

15. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Danutę Binkis. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła. 17 listopada 2019 r.

Ks. Stanisław Oracz – proboszcz