XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 24.11.2019 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej okazji podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 10.30 odnowimy złożony trzy lata temu w całej Polsce Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zachęcamy i przypominamy, że za odmówienie publiczne tego aktu można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dzisiejsza Uroczystość jest patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza. Naszym kandydatom, ministrantom i lektorom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki NMP Wspomożenia Wiernych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. Dzisiaj (24.11.) po Mszy Świętej o godzinie 12.00 w kaplicy św. Maksymiliana spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii św.

4. Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Apostolatu Maryjnego. Z tej okazji przed i po Mszach świętych będą rozdawane poświęcone cudowne medaliki. Natomiast w środę (27 listopada) o godz. 18.00 Msza św. w intencji tej wspólnoty.

5. We wtorek odbędzie się otwarte spotkanie Wspólnoty Emmanuel. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej adoracją w Kościele Akademickim. Następnie spotkanie w salce. Serdecznie zapraszamy.

6. W środę i czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla lektorów na plebanii.

7. Duszpasterstwo Akademickie działające przy naszej parafii zaprasza studentów i młodzież ze szkół średnich w najbliższą środę o godz. 19.00 do salki oazowej na pierwsze zajęcia z języka migowego.

8. W czwartek o 19.00 w salce oazowej spotkanie dla wszystkich animatorów grup do bierzmowania z naszej parafii

9. W sobotę – 30 listopada – Święto św. Andrzeja, Apostoła;

W tym dniu swoje Imieniny obchodzi Ks. Andrzej. Drogiemu Solenizantowi już dzisiaj życzymy wiele łaskawości nieba oraz ludzkiej życzliwości i wdzięczności. Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus, który Go wybrał – niech Go umacnia i wspiera na drodze apostołowania. Msza święta w intencji Ks. Andrzeja będzie odprawiona w dniu Imienin (30 listopada) o godz. 18.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

10. Przyszła Niedziela to Pierwsza Niedziela Adwentu i zarazem początek Nowego Roku Liturgicznego. Już dziś informujemy, że Adwentowe Rekolekcje w naszej Parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu.

11. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic. Tradycyjna zbiórka ofiar do puszek w tym dniu jest przeznaczona na pokrycie naszych zobowiązań wobec koszalińskiego seminarium duchownego.

12. Od przyszłej niedzieli (Pierwszej Adwentu) rozpoczniemy akcję rozprowadzania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świec: duża – 20 zł, mała – 8 zł. Przy rozprowadzaniu świec będzie można zabrać z sobą tzw. „Torby Miłosierdzia”, do których złożymy dary na święta dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

Natomiast poświęcone opłatki na wigilijny stół w naszej parafii będziemy rozprowadzać wyłącznie w kościele od Drugiej Niedzieli Adwentu.

13. Ostateczny termin zapisów na na Europejskie Spotkanie Młodych Taize we Wrocławiu mija w przyszłą niedzielę. Więcej informacji u ks. Andrzeja.

14. Stowarzyszenie Miłośników Munduru serdecznie zaprasza na obchody 189 rocznicy Powstania Listopadowego, które odbędą się w Regionalnym Centrum Kultury w Pile dnia 27 listopada (środa) o godz. 18.00. Bliższe informacje na plakatach w przedsionku kościoła.

15. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Staffa, Reja, Norwida, Słowackiego nry od 1 do 33 (domki).

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” (w nowej cenie 6 zł), „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”, a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł. Można jeszcze wciąż nabyć najnowszy numer parafialnej „Wspomożycielki” (w nim m.in. kolorowa relacja z Jubileuszów Małżeńskich wraz z dużym zdjęciem grupowym Jubilatów) – cena. 2,50 zł.

17. W sobotę zakończenie Modlitwy za zmarłych, tzw. Wypominek, które w naszej parafii odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych zmarłych.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Józefa Thiede (czyt. Tide), śp. Teresę Popowicz – Gryzło, której pogrzeb odbędzie się w czwartek: Msza św. pogrzebowa o godz. 12:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 13:00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 10 listopada 2019 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz