I NIEDZIELA ADWENTU – 1.12.2019 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „Wielka Tajemnica wiary”. Zachęcamy do godnego przeżywania Adwentu jaki oczekiwania na spotkanie
z przychodzącym Panem. Pomocą w tym będą zbliżające się Rekolekcje, które rozpoczniemy od III Niedzieli Adwentu (15 grudnia).

2. W ramach duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia proponujemy i zapraszamy
w każdą Niedzielę Adwentu na prowadzoną adorację Pana Jezusa w kaplicy św. Maksymiliana. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 20.00.

3. Zwyczajem Adwentu są Msze święte roratnie, które w naszym kościele odprawiamy:

– dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30
– dla młodzieży i studentów – we wtorki o godz. 7.00. Po Mszy zapraszamy na śniadanie do salki oazowej
– dla wszystkich wiernych – od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 7.00 rano

Uwaga! Przez cały Adwent nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.

4. W poniedziałek (2 grudnia) wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do kaplicy św. Maksymiliana na nabożeństwo połączone z modlitwami wstawienniczymi o uzdrowienie.

5. Już dziś informujemy, że najbliższe spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się 10 grudnia (poniedziałek) o godz. 8.45.

6. We wtorek o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z I klas ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

7. W środę o godz. 19.00 w kaplicy akademickiej kolejne spotkanie z Biblią w ramach Lectio Divina. Krąg Biblijny i Duszpasterstwo Akademickie serdecznie zapraszają.

8. W liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzimy:

– w środę – 4 grudnia – wspomnienie dowolne św. Barbary – Patronki Górników i Nafciarzy
Naszą modlitwą ogarniamy ich ciężką pracę oraz prosimy Boga o Jego Opatrzność nad nimi i nad ich rodzinami.
– w piątek – 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa

9. W nadchodzącym tygodniu przypada:

– I czwartek grudnia – Msza św. o godz. 18.00 gromadzi całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Duchownego w Koszalinie. Modlimy się o nowe i święte powołania. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17.00. Po Mszy św. wspólne spotkanie „mikołajkowe” ministrantów, lektorów w salce obok przedszkola.

– I piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18:00 w int. Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy św. zmiana tajemnic.
Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży z racji I piątku grudnia będzie w najbliższy piątek,
6 grudnia w godz. od 15.30 do 16.30. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i Komunii pierwszopiątkowej.

– I sobota miesiąca – Msza św. o godz. 7:00 rano w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy, a po Mszy św. cząstka różańca w tej samej intencji przed przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Informujemy, że odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się przed Świętami podczas rekolekcji adwentowych.

10. W przyszłą niedzielę (8 grudnia) przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

11. W tym dniu o godz. 13.30 Msza święta inicjacyjna z udziałem rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w naszej parafii.

12. Za tydzień, w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z 8 klas SP.

13. Caritas naszej parafii uprzejmie informuje, że w najbliższą sobotę (7 grudnia) zostanie przeprowadzona zbiórka żywności w marketach Intermarche, Lewiatan, Stokrotka w godz.
od 8.00 do 18.00. Celem tej charytatywnej akcji jest przygotowanie paczek żywnościowych na święta dla najuboższych rodzin naszej parafii będących pod stałą opieką naszej Caritas, a także dla osób starszych, emerytów, rencistów o bardzo niskich dochodach oraz osób, którym żyje się trudniej.

14. Od dzisiejszej niedzieli w kościele i kaplicy także będą wystawione kosze, do których możemy składać produkty żywnościowe w specjalnych „Torbach miłosierdzia”, które będziemy wydawać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Bardzo prosimy o zrozumienie, życzliwość i pomoc. Za każdy ofiarowany dar produkt złożony do koszy serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać!”.

15. Caritas naszej parafii od dziś rozprowadza przy wyjściu z kościoła świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca – 20 zł, mała – 8 zł.

Zwyczajem lat ubiegłych, począwszy od przyszłej niedzieli (8 grudnia), poświęcone opłatki na wigilijny stół będziemy rozprowadzać w naszej parafii tylko w kościele (przy wyjściu albo w zakrystii). Zebrane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na rozliczenie zamontowanych okien fasadowych w naszej świątyni.

16. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary do puszki na rzecz pokrycia naszych zobowiązań wobec Koszalińskiego Seminarium Duchownego.

17. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy
ul. Wyspiańskiego (domki wzdłuż ulicy nry od 20 do 58).

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” (6 zł), „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”, a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł. Za tydzień ukaże się nowy numer parafialnej „Wspomożycielki” – cena. 2,50 zł.

19. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Marcelę Wilczyńską, śp. Teresę Popowicz – Gryzło. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 1 grudnia 2019 r.                                 Ks. Stanisław Oracz – proboszcz