II NIEDZIELA ADWENTU UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP – 8.12.2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jak co roku, w tym dniu od 12.00 do 13.00 będziemy przeżywać „Godzinę łaski” dla świata, w której – wg słów Matki Bożej z objawień we Włoszech – niebo jest otwarte dla wszystkich wołających i proszących na modlitwie. Okazja do indywidualnej modlitwy będzie w kaplicy św. Maksymiliana.

2. W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Ofiary zbierane do puszek po Mszach św. są przeznaczone na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać!

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 pięciu kandydatów zostanie przyjętych do grona ministrantów naszej parafii. Polecamy nowych ministrantów opiece Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i Waszej modlitewnej pamięci.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z 8 klas SP.

5. W ramach duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy dzisiaj do wspólnej modlitwy na kolejną prowadzoną adorację w kaplicy św. Maksymiliana od 20.00 do 21.00.

6. W dniu dzisiejszym o godz. 12.30 w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Głogowie nasz Parafianin Jonasz Fąs składa pierwsze przyrzeczenia w Stowarzyszeniu Cichych Pracowników Krzyża. Polecamy Brata Jonasza w naszych modlitwach.

7. Zwyczajem Adwentu są Msze święte roratnie, które w naszym kościele odprawiamy:

– dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30
– UWAGA! wyjątkowo dla młodzieży i studentów ze względu na szkołę – we wtorki o godz. 6.30. Po Mszy zapraszamy na śniadanie do salki oazowej.
– dla wszystkich wiernych – od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 7.00 rano

Uwaga! Przez cały Adwent nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.

8. Jutro spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 8.45 w kaplicy św. Maksymiliana.

9. W czwartek, z racji II czwartku miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji trwającego Synodu w naszej diecezji.

10. W piątek (13 grudnia) o godz. 19.00 w naszej Kolegiacie rozpocznie się Adwentowe Czuwanie Młodzieży pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza. Młodzież naszej parafii i miasta (szczególnie kandydaci do bierzmowania) są zaproszeni na to tradycyjne spotkanie modlitewne, które jest także przygotowaniem do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

11. W tym dniu obchodzimy smutną (XXXVIII) rocznicę wprowadzenia w Polsce przez władze komunistyczne stanu wojennego. Modlimy się o pokój, zgodę i jedność w naszej Ojczyźnie.

12. Solidarność Wielkopolska, Stowarzyszenie Effata, Powiat Pilski i inni zapraszają na wyjątkowe spotkanie z Panem Arkadiuszem Gołębiewskim, znanym reżyserem filmów „Inka. Zachowałam się jak trzeba”, „Wolna Rzeczpospolita Łupkowska”. Jest nade wszystko twórcą Festiwalu NNW – Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci. Spotkanie z reżyserem i projekcja jego filmów odbędzie się w dniu 12 grudnia o godz. 17.00 w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Pola w Pile. Natomiast o godz. 13.00 spotkanie dla młodzieży, o godz. 14.00 konferencja prasowa i spotkanie z dziennikarzami. 13 grudnia o godz. 8.00 w Kościele pw. Św. Rodziny Msza święta w intencji ofiar stanu wojennego.

13. W przyszłą niedzielę (III Adwentu) rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi O. Henryk Kowalski – Redemptorysta z Warszawy. Modlitwą ogarniamy Ojca Rekolekcjonistę, prosząc o Światło Ducha Świętego dla niego i o owocność tego czasu dla naszej wspólnoty. W czasie trwania rekolekcji w godzinach przedpołudniowych Księża odwiedzą chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną: w poniedziałek – Ks. Andrzej i Ks. Proboszcz; we wtorek – Ks. Gracjan –; w środę – Ks. Dariusz –.

14. W imieniu Caritas naszej parafii i własnym serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli w akcję zbiórki żywności w marketach naszego osiedla i złożyli dar serca na rzecz potrzebujących. Serdecznie dziękujemy właścicielom Intermarche, Lewiatana i Stokrotki za życzliwe zrozumienie potrzeby i wydatną pomoc; Panom i Paniom kierowcom za zwożenie koszy z żywnością. Wszystkim ludziom za dobre serce, za każdy złożony produkt do kosza i ogromne wsparcie, a także za dobre słowo kierowane do nas. Osobne podziękowanie dla wolontariuszy z Caritasu i młodzieży naszej Parafii. Bóg zapłać!

15. W dalszym ciągu prosimy o pomoc żywnościową dla Rodzin, którym żyje się trudniej. Produkty, o które prosimy, składajmy do specjalnego kosza opisanego logiem Caritasu wystawionego koło Ołtarza Jezusa Miłosiernego i w Kaplicy.

16. W przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii będzie po Mszach św. rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wakacyjne rekolekcje młodzieży, którą opiekuje się Ks. Andrzej. Natomiast Wspólnota Wiara i Światło będzie rozprowadzać wykonane ręcznie ozdoby choinkowe w Czwartą Niedzielę Adwentu (22 grudnia).

17. Caritas naszej parafii rozprowadza przy wyjściu z kościoła świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca – 20 zł, mała – 8 zł.

18. Zgodnie z zapowiedzią od dzisiejszej niedzieli można nabyć poświęcone opłatki na wigilijny stół. Zwyczajem lat ubiegłych w naszej parafii rozprowadzamy je wyłącznie w kościele (przy wyjściu albo w zakrystii). Zebrane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na końcowe rozliczenie zamontowanych okien fasadowych w naszej świątyni.

19. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy
ul. Wyspiańskiego – domki wzdłuż ulicy nry od 82 do 132

20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” (6 zł), „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”, a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł. Jest do nabycia nowy, adwentowy numer parafialnej „Wspomożycielki” – cena. 2,50 zł.

21. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Genowefę Fąs, której pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza św. pogrzebowa o godz. 12:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 13:00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 8 grudnia 2019 r.                                Ks. Stanisław Oracz – proboszcz