III NIEDZIELA ADWENTU – 15.12.2019 r.

1. Trzecia Niedziela Adwentu tzw. „Gaudete” (Radujcie się!) jest przeżywana pod znakiem adwentowej radości, bo Pan jest już blisko.

Ten adwentowy tydzień rozpoczynamy pod znakiem Rekolekcji w naszej Parafii, którym przewodniczył będzie O. Henryk Kowalski – Redemptorysta z Warszawy. Jak najserdeczniej witamy Ojca Rekolekcjonistę w naszej Parafii i życzymy dobrego samopoczucia pośród nas, a poddając się Jego duchowemu kierownictwu, chcemy uprosić dla Niego i dla siebie potrzebne łaski.
(Plan rekolekcji – patrz Załącznik)

2. Dzisiaj także rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

3. W ramach duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy dzisiaj do wspólnej modlitwy na kolejną prowadzoną adorację w kaplicy św. Maksymiliana od 20.00 do 21.00.

4. We wtorek na Mszę świętą roratnią o godz. 6.30 do kaplicy św. Maksymiliana zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania i studentów, a po Mszy zapraszamy na śniadanie do salki oazowej.

5. W środę (18 grudnia) swoje Imieniny obchodzi Ks. Gracjan. Drogiemu Solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w kapłańskiej posłudze, ludzkiej życzliwości i wszystkiego, co piękne i dobre. Msza święta w intencji Ks. Gracjana będzie odprawiona w Dniu Imienin (w środę) o godz. 16.30 i 18.00.

6. W czasie trwania rekolekcji w godzinach przedpołudniowych Księża odwiedzą chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną: w poniedziałek – Ks. Andrzej i Ks. Proboszcz; we wtorek – Ks. Gracjan; w środę – Ks. Dariusz.

7. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie okolicznościowe dla ministrantów, lektorów i rodziców w salce obok przedszkola. Serdecznie zapraszamy.

8. W piątek o godz. 16.30 ostatnie Roraty dla dzieci. Wszystkim serdecznie dziękujemy: dzieciom za ich liczny udział, rodzicom, dziadkom za pomoc w przyprowadzaniu dzieci do Kościoła. Scholi dziecięcej, Pani Marlenie, Paniom Katechetkom dziękujemy za animację Mszy św. roratnich. Osobne podziękowanie dla Ks. Gracjana za czuwanie nad całością Rorat. Po Mszy św. na zakończenie adwentowego przygotowania rozdawane będą okolicznościowe upominki. Serdecznie zapraszamy.

9. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się wspólne spotkanie okolicznościowe dla RPSK, Wspólnoty Emmanuel i Apostolatu Maryjnego w salce obok przedszkola. Serdecznie zapraszamy.

10. Stało się tradycją, że w okresie Bożego Narodzenia nasze domy odwiedzają Kolędnicy misyjni. Co roku celem kolędowania jest wsparcie duchowe i materialne dzieci z ubogich miejsc świata. Tegoroczna pomoc dedykowana jest małym mieszkańcom Amazonii. Domy parafian odwiedzane będą 2 i 3 stycznia. Osoby, które pragną przyjąć Kolędników prosimy o pobieranie zaproszeń w zakrystii. Zaproszenia prosimy oddać do zakrystii najpóźniej do niedzieli 29 grudnia br.

11. W dalszym ciągu prosimy o pomoc żywnościową dla Rodzin, którym żyje się trudniej. Produkty, o które prosimy, składajmy do specjalnego kosza opisanego logiem Caritasu wystawionego koło Ołtarza Jezusa Miłosiernego i w Kaplicy.

12. Caritas naszej parafii rozprowadza przy wyjściu z kościoła świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca – 20 zł, mała – 8 zł.

13. W dzisiejszą niedzielę młodzież naszej parafii będzie po Mszach św. rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wakacyjne rekolekcje młodzieży, którą opiekuje się Ks. Andrzej. Natomiast Wspólnota Wiara i Światło będzie rozprowadzać wykonane ręcznie ozdoby choinkowe w przyszłą niedzielę (22 grudnia).

14. Zwyczajem lat ubiegłych w naszej parafii rozprowadzamy opłatki wyłącznie w kościele (przy wyjściu albo w zakrystii). Zebrane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na końcowe rozliczenie zamontowanych okien fasadowych w naszej świątyni.

15. W piątek od godz. 14.30 zapraszamy chętnych mężczyzn, którzy chcieliby nam pomóc przy ustawianiu choinek w naszej świątyni. Pracujący mogą dojść później. Za całość świątecznego wystroju odpowiedzialny jest Ks. Andrzej. Natomiast w sobotę (21 grudnia) od godz. 8.30, rozpocznie się strojenie kościoła i kaplicy św. Maksymiliana. Do pomocy zachęcamy wszystkich,
a szczególnie młodzież, wspólnoty, którym dobro i piękno dekoracji w naszym Kościele leży na sercu.
16. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 12.00 (ze względu na dekorowanie kościoła) zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Wyspiańskiego numery 1, 3, 7, 9, 11 oraz wszystkich ludzi dobrej woli pragnących włączyć się w przedświąteczne, gruntowne sprzątanie naszej świątyni.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” (6 zł), „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”, a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł. Jest do nabycia nowy, adwentowy numer parafialnej „Wspomożycielki” – cena. 2,50 zł.

18. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Edwarda Lisieckiego, śp. Stanisławę Jadczak. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 15 grudnia 2019 r.                                         Ks. Stanisław Oracz – proboszcz