IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019 r.

1. Na końcówce adwentowego oczekiwania pamiętajmy, aby pośród wielu zajęć (zakupów i porządków przedświątecznych), nie zapomnieć o przygotowaniu duchowym na przyjęcie Boga-Człowieka (poprzez spowiedź świętą).

Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 12.00 w naszej świątyni zostanie wniesione światełko betlejemskie przekazane przez harcerzy ze Słowacji – harcerzom polskim.

2. Zapraszamy dzisiaj do wspólnej modlitwy na ostatnią adwentową prowadzoną adorację w kaplicy św. Maksymiliana od 20.00 do 21.00.

3. We wtorek (24 grudnia) przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy w tym dniu do wstrzymania się od pokarmów mięsnych, a także do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

Msze święte nocne tzw. „pasterskie” będą odprawiane o godz. 22.00 i o godz. 24.00.

Msza święta o godz. 22.00 będzie transmitowana na żywo przez regionalną Telewizję Asta z myślą o ludziach chorych i starszych, nie mogących przyjść do kościoła.

Bardzo prosimy, tak zaplanujmy wigilijny wieczór i noc, aby móc osobiście uczestniczyć w jedynej w roku Pasterce.

4. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 grudnia) nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano. Pozostałe Msze w porządku niedzielnym. W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 12.00 w naszej świątyni zostanie wniesione światełko betlejemskie przekazane przez harcerzy ze Słowacji – harcerzom polskim.

5. W drugi Dzień Świąt (26 grudnia – Święto św. Szczepana Męczennika) – odprawiamy Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy KUL i kształcenie w diecezji.

6. 27 grudnia (piątek) – Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – jednego z Patronów naszego Miasta Piły.

7. Wyjazd młodzieży na Europejskie Spotkanie Młodych Taize do Wrocławia będzie 28.12.2019 o godz. 5 rano z parkingu przy kościele.

8. W przyszłą niedzielę (29 grudnia) przypada Święto Świętej Rodziny. W tym dniu Odpust w Parafii św. Rodziny. Suma odpustowa o godz. 11.00. Ks. Proboszcz tamtejszej Parafii serdecznie nas zaprasza.

Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza w tym dniu na Mszę o godz. 12.00, podczas której przygotowała dla wszystkich małżeństw Obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

9. W dalszym ciągu zachęcamy wiernych naszej Parafii do przyjmowania kolędników misyjnych. Domy parafian odwiedzane będą 2 i 3 stycznia. Osoby, które pragną przyjąć Kolędników prosimy o pobieranie zaproszeń w zakrystii. Zaproszenia prosimy oddać do zakrystii najpóźniej do niedzieli 29 grudnia br.

10. W dzisiejszą niedzielę Wspólnota Niepełnosprawnych Wiara i Światło będzie po Mszach św.. rozprowadzać ręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wakacyjny obóz rekolekcyjny tej wspólnoty. Prosimy o zrozumienie i pomoc.

11. Parafia, obdarowani, wraz z Caritas Parafialną składają serdeczne podziękowanie darczyńcom, wśród których są: rodzina Państwa Madej, wiele anonimowych osób, Szkolne Koło Caritas, rodzice, uczniowie oraz wychowawcy klas I – VIII ze Szkoły Podstawowej nr 6 za przygotowanie świątecznych paczek żywnościowych dla rodzin, którym żyje się trudniej w naszej wspólnocie. Bóg zapłać!

12. Młodzież oazowa wraz z ks. Andrzejem – opiekunem grupy bardzo serdecznie dziekuję za wsparcie materialne przy okazji rozprowadzania sianka na stół wigilijny w poprzednią niedzielę. Zebrano kwotę 1926 zł. Bóg zapłać!

13. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przyszli gruntownie posprzątać Kościół i Kaplicę do Świąt.

14. W najbliższą sobotę (29 grudnia) na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Wyspiańskiego 12, 13, 15, 41, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” (6 zł), „Nasza Arka”, watykańskie „L’Osservatore Romano”,

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest świąteczny, podwójny numer „Gościa Niedzielnego” (100 stron, cena 10 zł), „Mały Gość Niedzielny” i watykańskie L’Osservatore Romano”. a także Kalendarz Diecezjalny na rok 2020 w cenie 10 zł. Wciąż jeszcze można nabyć adwentowy numer parafialnej „Wspomożycielki” – cena. 2,50 zł.

17. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Gabrielę Saberniak, której pogrzeb odbędzie się we poniedziałek: Msza św. pogrzebowa o godz. 10:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 11:00, śp. Jana Jasińskiego, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek: Msza św. pogrzebowa o godz. 12:00, na cmentarzu komunalnym o godz. 13:00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 22 grudnia 2019 r.                               Ks. Stanisław Oracz – proboszcz