IV NIEDZIELA ZWYKŁA – Święto Ofiarowania Pańskiego 2.02.2020 r.

1. Dzisiaj (2 lutego) – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Do Kościoła przynosimy świece (gromnice) celem ich poświęcenia. Tym Świętem kończymy czas śpiewania kolęd, którymi ubogacaliśmy liturgię od Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Bardzo prosimy o łaskawe obchodzenie się ze świecami, tak aby nie zniszczyć siedzisk na ławkach i nowo podestów. Przy wejściach do kościoła będą wystawione serwetki, z których prosimy korzystać w celu ochrony przed rozlaniem wosku, za co z góry serdecznie dziękujemy.

2. Jutro rozpoczynamy akcję rozbierania dekoracji bożonarodzeniowej w kościele. Bardzo zatem prosimy na godz. 10.00 chętnych Parafian do pomocy w tym dziele. Szczególny apel kierujemy do mężczyzn i młodzieży, na których mogliśmy liczyć przy dekoracji kościoła na Święta. Nad całością prac czuwa
Ks. Andrzej. Za zrozumienie i pomoc z góry serdecznie dziękujemy.

Dzień dzisiejszy jest zarazem Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, w którym osoby konsekrowane w katedrach odnawiają swoje śluby zakonne. Modlimy się za wszystkie osoby konsekrowane, w tym także za Siostrę Zofię.

Ofiary do puszki w dniu dzisiejszym są przeznaczone na zakony kontemplacyjne.

3. W poniedziałek (3 lutego) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Godz. 8:45 – Różaniec do Siedmiu Boleści, a po nim Msza św.

4. Również w poniedziałek o godz. 18.00 Msza święta w intencji wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, a po niej modlitwy wstawiennicze o uzdrowienie dla wszystkich chętnych.

5. W środę o godz. 19.00 w kaplicy akademickiej kolejne spotkanie z Biblią w ramach Lectio Divina. Krąg Biblijny i Duszpasterstwo Akademickie serdecznie zapraszają.

6. W nadchodzącym tygodniu przypada:

– I czwartek miesiąca: na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Duchownego w Koszalinie. Modlimy się o nowe i święte powołania oraz za już powołanych. Rozpoczniemy adoracją w ciszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o 17.00.

– I piątek miesiąca: Msza święta godz. 18.00 w intencji Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej zmiana tajemnic.

Okazja do spowiedzi świętej (I piątek miesiąca) dla dzieci i dorosłych od godz. 17.30

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 15.00 spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas I szkoły średniej.

8. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej zwraca się do nas z gorącą prośbą o przekazywanie na rzecz utrzymania Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i wyposażenia Hospicjum Stacjonarnego w Pile odpisu 1% podatku dochodowego za rok 2019. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że w miesiącu sierpniu 2020 r. Towarzystwo Pomocy Chorym organizuje Pielgrzymko-wycieczkę w kierunku południowo-wschodniej Polski ze zwiedzaniem Lwowa na czele. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymko-wycieczce.

9. Dnia 13 lutego br. gościć będziemy w naszym mieście Panią Abby Johnson – główną bohaterkę słynnego filmu „Nieplanowane”. Miejsce spotkania: kościół pw. św. Jana Bosko. Rozpoczęcie Różańcem o godz. 17.30. Msza święta o godz. 18.00, a następnie spotkanie z Panią Abby, która także da swoje świadectwo. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

10. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła, mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego nr: 34, 36, 38 abc.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” i watykańskie L’Osservatore Romano”. Ukazał się także najnowszy numer numer parafialnej „Wspomożycielki” (cena 2,5 zł), a w nim m.in., piękny obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich z Niedzieli św. Rodziny, relacje z Pasterki, orszaku Trzech Króli, z trwającej w naszej Parafii „kolędy, ze spotkania Taize.

12. PLAN KOLĘDY – patrz Załącznik:

13. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Henryka Życkiego, śp. Piotra Gryczkę, śp. Krystencję Kopkowską, której pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza św. o 12.00, na cmentarzu o 13.00. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 2 lutego 2020 r.
Ks. Stanisław Oracz – proboszcz