V NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.02.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 15.00 spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas I szkoły średniej.

2. We wtorek (11 lutego) obchodzimy liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorych. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych chorych i cierpiących, a także o tych, którzy opiekują się i leczą w naszych szpitalach chorych. Wszystkich pragnących przyjąć sakrament namaszczenia chorych zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Rodziny bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła.

3. Dnia 13 lutego (czwartek) br. gościć będziemy w naszym mieście Panią Abby Johnson – główną bohaterkę słynnego filmu „Nieplanowane”. Miejsce spotkania: kościół pw. św. Jana Bosko. Rozpoczęcie Różańcem o godz. 17.30. Msza święta o godz. 18.00, a następnie spotkanie z Panią Abby, która także da swoje świadectwo. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

4. W sobotę (15 lutego) w Szkole Podstawowej w Czaplinku przy ul. Wałeckiej 49 odbędzie się organizowany przez Księży Salezjanów cykliczny Dzień Skupienia „Przyjmij Ducha Świętego”, który poprowadzi słynny dominikanin O. Tomasz Nowak OP. Ksiądz Proboszcz Jacek Brakowski – nasz rodak – zaprasza i zachęca do udziału. Szczegóły na plakacie.

5. Za tydzień, w niedziele po Mszy św. o 15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP

6. Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej zwraca się do nas z gorącą prośbą o przekazywanie na rzecz utrzymania Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i wyposażenia Hospicjum Stacjonarnego w Pile odpisu 1% podatku dochodowego za rok 2019.

7. Pragniemy przypomnieć, że w miesiącu sierpniu 2020 r. Towarzystwo Pomocy Chorym organizuje Pielgrzymko-wycieczkę w kierunku południowo-wschodniej Polski, z nawiedzeniem Jasnej Góry, Krakowa i zwiedzaniem Lwowa na czele. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymko-wycieczce.

8. Wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i przyszli do sprzątania świątecznej dekoracji w kościele wyrażamy wdzięczne „Bóg zapałać”.

9. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła, mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego – nry parzyste: 40 abc, 42, 44, 46.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” i watykańskie L’Osservatore Romano”.

11. PLAN KOLĘDY – patrz Załącznik:

12. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Jerzego Plewę, śp. Annę Łuczycką, śp. Zygmunta Binkis, śp. Małgosię Sokołowską (lat 7), śp. Józefa Musiatowicza, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek: Msza św. o 11.00, na cmentarzu o 12.00, śp. Beatę Kieruj-Górską, której pogrzeb odbędzie się w środę: Msza św. o 11.00, na cmentarzu o 12.00. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Piła, 9 lutego 2020 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz