I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –1.03.2020 r.

Środą Popielcową rozpoczęliśmy szczególny okres liturgiczny – Wielki Post. W tym czasie odprawiamy nabożeństwa pasyjne.

1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
– dla dorosłych: o godz. 9.00 i 17.15.
– dla dzieci o godz. 16.30
– dla młodzieży klas 7 i 8, szkół średnich i akademickiej o godz. 19.00 – w kościele akademickim

2. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 – dla wszystkich.

3. Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych, możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

4. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali, zwyczajem lat ubiegłych są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

5. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do ufnej modlitwy w intencji trzeźwości naszego Narodu oraz do podejmowania przyrzeczeń i postanowień trzeźwości.

6. Dzisiaj 1.03 (niedziela) o po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z I klas szkoły średniej

7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca kwietnia:

– I czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania. Na Mszę św. o 18:00 zapraszamy ministrantów, lektorów z rodzinami oraz członków RPSK, gdzie modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczniemy adoracją od godz. 17.00. Po Mszy spotkanie dla ministrantów i lektorów oraz rodziców w salce obok przedszkola. Jednocześnie Ministrantom i lektorom naszej parafii dziękujemy za okazane serce i zaangażowanie podczas tegorocznej „Kolędy”.

– I piątek – Msza św. o godz. 18:00 w int. Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy zmiana tajemnic.
Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży z racji I piątku będzie w piątek w godz. od 15.30 do 16.30.

– I sobota – zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem nabożeństwo pierwszo sobotnie wraz z modlitwą różańcową.

W tym dniu w godzinach rannych księża odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną.

8. Ofiary składane do puszek w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na pokrycie naszych zobowiązań wobec Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

9. W środę (4 marca) o godz. 19.00 w kaplicy akademickiej kolejne spotkanie z Biblią w ramach Lectio Divina. Krąg Biblijny i Duszpasterstwo Akademickie serdecznie zapraszają.
10. W najbliższą sobotę (7 marca) o godz. 8.00 w kościele pw. św. Rodziny rozpocznie się spotkanie modlitewne pod hasłem „Męski Różaniec” jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy świętej o godz. 9.00 wyruszy procesja ulicami Piły, podczas której będzie odmawiany Różaniec. Zakończenie pod pomnikiem św. Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zachęcamy do udziału.

11. W przyszłą niedzielę (8 marca) o godz. 13.30 Msza święta inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się w naszej parafii do pierwszej spowiedzi i Pierwszej Komunii świętej.

12. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

13. Rozpoczynamy zapisy młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania – dotyczy to młodzieży z obecnych klas 7 SP. Kandydatów prosimy o składanie wypełnionej deklaracji w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Deklarację można pobrać w zakrystii lub na stronie internetowej www.wspomozycielka.pl. Zapisy trwają do końca marca. Jednocześnie przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania powinno odbywać się w parafii miejsca zamieszkania.

14. Duszpasterstwo Akademickie w Pile działające przy naszej parafii zaprasza młodzież, studentów, pracowników oświaty i środowiska akademickiego oraz wszystkich chętnych na rekolekcje wielkopostne „O obecności i działaniu Boga dzisiaj oraz tworzeniu relacji z Nim i drugim człowiekiem”. Spotkania rekolekcyjne odbędą się w dniach 8-10 marca 2020 r. o godz. 19.00 w Kaplicy Dobrego Pasterza. Rekolekcje poprowadzi dominikanin ojciec Marek Urbanowski – duszpasterz akademicki ze Szczecina. Serdecznie zachęcamy do udziału. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

15. Wydział Duszpasterski Kurii Biskupiej organizuje Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka. Adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach. Odbędą się one w dniach 13-15 marca w Skrzatuszu. Trwają jeszcze zapisy. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia telefonicznie lub mailowo (pod numerem telefonu 696 918 401, rekolekcje.stratadziecka@gmail.com). Informacje są na stronie diecezji. Koszt 140 zł od osoby.

16. W dniu 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, w obecności papieskiego delegata kard. Angelo Becciu, odbędzie się uroczysta beatyfikacja Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Oczekując na ten historyczny i ważny dzień dla naszej Ojczyzny, już dziś zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na uroczystości beatyfikacyjne. Organizujemy specjalny pociąg pielgrzymkowy, który przejedzie przez naszą diecezję w nocy z 6 na 7 czerwca, by zabrać wiernych. Stacje, na których zatrzyma się pociąg: Słupsk (stacja początkowa) – Sławno – Koszalin – Białogard – Szczecinek – Jastrowie – Piła – Warszawa Centralna. Powrót po uroczystości przez te same stacje. Już dziś można zarezerwować karnety/bilety na pociąg specjalny w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym historycznym wydarzeniu – beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Cena biletu – karnetu wynosi 150 zł./os. i zawiera koszt przejazdu, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma /będzie rozdawany w pociągu/.

17. Komunikat Ministra Zdrowia / Przewodniczącego KEP /osobna kartka/.

18. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła, mieszkańców domów przy ul. Makuszyńskiego (cała ulica).

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” i watykańskie L’Osservatore Romano”.

Piła, 1 marca 2020 r.                        Ks. Stanisław Oracz – proboszcz