II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8.03.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę (8 marca) o godz. 13.30 Msza święta inicjacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się w naszej parafii do pierwszej spowiedzi i Pierwszej Komunii świętej.

2. W dzisiejszą niedzielę ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Dzisiaj w kościele akademickim o godz. 19.00 rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży i studentów, które poprowadzi ojciec Marek Urbanowski – duszpasterz akademicki ze Szczecina. Serdecznie zachęcamy do udziału.

4. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
– dla dorosłych: o godz. 9.00 i 17.15.
– dla dzieci o godz. 16.30
– dla młodzieży klas 7 i 8, szkół średnich i akademickiej o godz. 19.00 – w kościele akademickim

5. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 – dla wszystkich.

6. Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych, możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy o 15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z 8 klas SP

8. Trwają zapisy młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania – dotyczy to młodzieży z obecnych klas 7 SP. Wypełnione deklaracje składamy do końca marca w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

9. Osoby chcące włączyć się w przygotowanie do Triduum Paschalnego poprzez animacje muzyczno- wokalną proszone są o kontakt Duszpasterzem Młodzieży – Ks. Andrzejem.

10. Osoby zainteresowane zachęcamy do udziału w Rekolekcjach dla rodziców po stracie dziecka, które odbędą się w Skrzatuszu w dniach 13-15 marca Szczegóły na plakacie. Koszt 140 zł od osoby.

11. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach w Sanktuarium w Skrzatuszu organizowanych przez Wspólnotę Emmanuel w dniach 21-22.03.2020r. Trwają jeszcze zapisy. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej Sanktuarium.

12. W dalszym ciągu zachęcamy do uczestnictwa w Uroczystościach Beatyfikacyjnych Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, które odbędą się w Warszawie dnia 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 na placu Józefa Piłsudskiego Nasza Diecezja organizuje specjalny pociąg pielgrzymkowy, którym dojedziemy na miejsce i przyjedziemy z powrotem. Cena biletu – karnetu wynosi 150 zł./os. i zawiera koszt przejazdu, ubezpieczenie i pakiet pielgrzyma /będzie rozdawany w pociągu/. Zapisy w zakrystii.

13. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła, mieszkańców domów przy ul. Trentowskiego 2,5,7,9,11

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” i watykańskie L’Osservatore Romano”.

Wszystkim Paniom obchodzącym dzisiaj swoje Święto życzymy wiele serdeczności i życzliwości od najbliższych i błogosławieństwa Nieba. Szczęść Boże!

Piła, 8 marca 2020 r.

                                                                           Ks. Stanisław Oracz – proboszcz