IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU („LAETARE”) – 22.03.2020 r.

1.. Dzisiejsza Niedziela tzw. „Laetare” („Weselcie się!”) jest dniem radości ze zbliżającego się Misterium naszego odkupienia, które będziemy już niedługo przeżywać podczas Świąt Paschalnych.

2. W środę (25 marca) przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Od tego dnia rozpoczyna się modlitewne dzieło, jakim jest Krucjata w obronie Dzieci Poczętych. To duchowe dzieło trwa do 25 grudnia. W tym roku ze względów oczywistych Wspólnota Apostolatu Maryjnego nie będzie przeprowadzać zapisów.

3. Episkopat Polski w porozumieniu z władzami mediów publicznych zachęca do uczestnictwa we transmitowanych Mszach świętych przez telewizję i radio. Szczegółowe informacje o godzinach transmisji są podawane na bieżąco w mediach.\

4. Zachęcamy do domowego, najlepiej rodzinnego, odprawiania Drogi Krzyżowej i „Gorzkich Żali. Możemy skorzystać z przygotowanego specjalnie planu i rozważania będącego kontynuacją tegorocznych kazań pasyjnych. Są one umieszczone na naszej stronie parafialnej lub do zabrania przy wyjściu z kościoła – na ławce przy zakrystii – z myślą o osobach nie korzystających z Internetu.

5. Za pośrednictwem Dobrych Mediów łączymy się codziennie o godz. 20.30 w modlitwie różańcowej w intencji ustania zagrożenia, za chorych i cierpiących, zmarłych, służbę zdrowia, naszą Ojczyznę i cały świat. Dzięki przekazowi internetowemu możemy trwać w duchowej łączności w tych trudnych chwilach. Zapraszamy na kolejne transmisje:- niedziela, godz. 10.00 – transmisja Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza biskupa z koszalińskiej katedry – 27 marca 2020 r. (piątek), godz. 19.00 – Wielkopostne Czuwanie Młodych – 3 kwietnia 2020 r. (piątek), godz. 19.00 – Diecezjalna Droga Krzyżowej. W każdy piątek o godz. 18:00 z Domu Miłosierdzia Bożego – transmisja Drogi Krzyżowej.

6. Caritas naszej Parafii pragnie poinformować, że z uwagi na zagrożenie epidemiczne nie przeprowadzi przedświątecznej zbiórki żywności na terenie Sklepów Intermarche, Lewiatan i Stokrotka. Jednocześnie serdecznie dziękujemy właścicielom sklepów za otwartość i gotowość współpracy.
Zatem prosimy wszystkich o pomoc w zgromadzeniu artykułów żywnościowych niezbędnych do obdarowania rodzin uboższych, osób starszych i samotnych. Od dzisiaj można będzie zabrać z kościoła „Torby miłosierdzia”. Prosimy, aby wkładać do nich najbardziej potrzebne produkty na Święta. Będzie je można składać do wystawionych koszy w kaplicy i w kościele przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Nadto bardzo prosimy o ofiary pieniężne, które można złożyć do skarbony św. Antoniego albo wpłacić na konto Caritas dostępne na stronie internetowej parafii. Z tych ofiar zostaną dokupione brakujące produkty. Zapewniamy, że mimo trudności, rodziny najbardziej potrzebujące otrzymają wsparcie na świąteczny stół.

7. Od przyszłej niedzieli Caritas naszej Parafii będzie rozprowadzać „Paschaliki” w cenie 5 zł.

8. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła, mieszkańców domów przy ul. Ceglanej, Warsztatowej i Dworzec Towarowy.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka” i watykańskie L’Osservatore Romano”. Jest także do nabycia najnowszy numer parafialnej „Wspomożycielki” w cenie 2,5 zł.

10. W dniu dzisiejszym będzie możliwość indywidualnej adoracji Pana Jezusa. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w kaplicy św. Maksymiliana w godzinach od 13.00 do 18.00. Osoby pragnące adorować prosimy o zgłoszenie w zakrystii chęci swojej obecności w wybranym przez siebie czasie, tak, aby mieć pewność, że w każdym momencie są wierni na adoracji.

11. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Stefana Pirch, śp. Bohdana Stepka. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

12. W błagalnej modlitwie „Suplikacje” śpiewanej dziś po każdej Mszy świętej wciąż prosimy Boga zmiłowanie i ustanie tej straszliwej zarazy niosącej śmierć i zniszczenie.

Piła, 22 marca 2020 r.                                  Ks. Stanisław Oracz – proboszcz