V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020 r.

1. Wszystkich Parafian pragniemy poinformować, że w dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o godz. 15.00 (czyli ok. godz. 15.30) my, kapłani, wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej Parafii z modlitwą i Bożym błogosławieństwem. Przejdziemy trasą procesji fatimskiej: ul. Złota, Orzeszkowej, Deptak koło Intermarche, Słowackiego, chodnikiem między blokami przy ul. Mickiewicza 101 i 103, powrót deptakiem koło sklepu „Multus” do kościoła.

Zachęcamy do duchowej łączności i adoracji Pana Jezusa przechodzącego pośród nas.

2. Zachęcamy do domowego, najlepiej rodzinnego, odprawiania Drogi Krzyżowej i „Gorzkich Żali. Możemy skorzystać z przygotowanego specjalnie planu i rozważania będącego kontynuacją tegorocznych kazań pasyjnych. Są one umieszczone na naszej stronie parafialnej.

3. Za pośrednictwem Dobrych Mediów łączymy się codziennie o godz. 20.30 w modlitwie różańcowej w intencji ustania zagrożenia, za chorych i cierpiących, zmarłych, służbę zdrowia, naszą Ojczyznę i cały świat. Dzięki przekazowi internetowemu możemy trwać w duchowej łączności w tych trudnych chwilach. Zapraszamy na kolejne transmisje: – niedziela, godz. 10.00 – transmisja Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza biskupa z koszalińskiej katedry;
3 kwietnia 2020 r. (piątek), godz. 19.00 – Diecezjalna Droga Krzyżowej. W każdy piątek o godz. 18:00 z Domu Miłosierdzia Bożego – transmisja Drogi Krzyżowej.

4. Codzienna Eucharystia odprawiane zgodnie z porządkiem wcześniej ustalonym jest ofiarowana w zamówionych wcześniej intencjach. Prosimy zatem o duchową łączność z nami w godzinach sprawowania Mszy świętej i o przyjmowanie duchowe Komunii świętej. Ufamy, że czas światowej kwarantanny ze względu na pandemię rychło minie i będziemy mogli znowu wspólnie chwalić Boga we wspólnocie naszego Kościoła.

5. Episkopat Polski w porozumieniu z władzami mediów publicznych zachęca do uczestnictwa we transmitowanych Mszach świętych przez telewizję i radio. Szczegółowe informacje o godzinach transmisji są podawane na bieżąco w mediach.

6. Rozumiejąc potrzeby duchowe wielu z was, pragniemy adorować Pana Jezusa od poniedziałku do soboty (włącznie) w godzinach od 15.00 do 17.30 w kaplicy pw. św. Maksymiliana. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi świętej. Przy tym dbajmy o to, by w kaplicy było tylko 5 osób.

7. Za pośrednictwem Dobrych Mediów łączymy się codziennie o godz. 20.30 w modlitwie różańcowej w intencji ustania zagrożenia, za chorych i cierpiących, zmarłych, służbę zdrowia, naszą Ojczyznę i cały świat. Dzięki przekazowi internetowemu możemy trwać w duchowej łączności w tych trudnych chwilach. Zapraszamy na kolejne transmisje: – niedziela, godz. 10.00 – transmisja Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza biskupa z koszalińskiej katedry; 3 kwietnia 2020 r. (piątek), godz. 19.00 – Diecezjalna Droga Krzyżowej. W każdy piątek o godz. 18:00 z Domu Miłosierdzia Bożego – transmisja Drogi Krzyżowej.

8. W dalszym ciągu prosimy o dary serca dla rodzin, którym żyje się trudniej. Z przedsionka kaplicy możemy zabrać „Torby miłosierdzia” i według własnych możliwości ofiarować w nich najbardziej potrzebne produkty na Święta i składać je w kaplicy w godzinach adoracji lub bezpośrednio do księży. Za okazywane zrozumienie i pomoc z góry serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Zwyczajem lat ubiegłych, mimo trudności, pragniemy rozprowadzać przed Świętami paschaliki Caritasu. Okazją ku temu będzie wasza obecność na chwile adoracji Pana Jezusa w kaplicy pw. św. Maksymiliana. Minimalna ofiara za sztukę – 5 zł.

10. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Różę Komorowską, śp. Józefa Nabelskiego, śp. Andrzeja Krysiaka, którego pogrzeb odbył się wczoraj w Wysokiej. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Trwając w łączności duchowej życzymy wszystkim Parafianom błogosławionej Niedzieli i zdrowia. Szczęść Boże!

 

Piła, 29 marca 2020 r.                            Ks. Stanisław Oracz – proboszcz