Z PANEM JEZUSEM W CZASIE EPIDEMII

W wielu pilskich i innych wspólnotach parafialnych Duszpasterze wyszli z Najświętszym Sakramentem na ulice swoich Parafii, by modlić się o ustanie zarazy koronawirusa i pobłogosławić wiernych. W naszej Parafii tak się stało w V Niedzielę Wielkiego Postu – 29 marca 2020. W tym dniu miały rozpocząć się Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie. Tymczasem doświadczenie, które przeżywamy mogą stać się rekolekcjami, jakich jeszcze nie przeżyliśmy. Niech Pan wszystkim błogosławi na tej wielkopostnej drodze wiary. Jako Duszpasterze łączymy się z Wami duchowo – także przy ołtarzu podczas Eucharystii. Szczęść Boże!

Wyszliśmy z Najświętszym Sakramentem ok. godz. 15.30. Modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Różańcem świętym. Kapłani niosący Pana Jezusa na zmianę błogosławili wszystkich, którzy wyglądali przez okna czy wychodzili na balkony. Niezwykle wzruszający widok. Towarzyszyli nam ministranci niosący tubę. W bezpiecznej odległości szli wierni naszej Parafii.