OBCHODY TRIDUUM A.D. 2020

Nabożeństwa Świętego Triduum Paschalnego (bez udziału wiernych) – Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku Wielkiej Soboty – w naszym kościele będą odprawiane o godz. 19.00. Jak przeżyć Triduum w tym roku?

WIELKI CZWARTEK Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

WIELKI PIĄTEK – nie sprawujemy Eucharystii. Jedyną Ofiarę w tym dniu składa Jezus Chrystus na Ołtarzu Krzyża.

W tym dniu obowiązuje post ścisły. Powstrzymujemy się od spożywania nie tylko pokarmów mięsnych, ale także zdecydowanie ograniczamy ilość spożywanego posiłku.

Idąc za wskazaniami Kościoła zachęcamy do domowego odprawienia Drogi Krzyżowej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za rozważanie przez pewien czas (na przykład przez kwadrans), Męki i Śmierci Pana Jezusa.

Ponadto bardzo prosimy o wyeksponowanie w swoich domach Krzyża, by każdy z domowników mógł oddać należną mu cześć.

W tym dniu rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Możemy to uczynić także prywatnie w gronie rodzinnym.

WIELKA SOBOTA – Nie będzie tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów. Uczyni to głowa rodziny w Poranek Wielkanocny na rozpoczęcie śniadania wielkanocnego.

Obrzęd domowego błogosławieństwa jest umieszczony na stronie parafialnej: KLIKNIJ TUTAJ

Wiernych, którzy będą uczestniczyli w celebracji Wigilii Paschalnej za pośrednictwem mediów, zachęcamy, by na czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych zapalili świece, wspominając, że właśnie przez ten sakrament Chrystus przeprowadził nas ze śmierci do nowego życia.

9. WIELKA NIEDZIELA – Nie będzie Procesji Rezurekcyjnej. Msze święte w porządku niedzielnym i w intencjach zamówionych wcześniej. Chrzty z Niedzieli Wielkanocnej zostają przeniesione na czas uzgodniony z rodzicami.