NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12 kwietnia A.D. 2020

Radosne „Alleluja” śpiewane dziś w świątyniach miesza się z bólem i cierpieniem tak wielu naszych Sióstr i Braci. Niech radość płynąca z pustego Grobu Chrystusa wypełnia nasze serca nadzieją, że ten trudny czas szybko minie. Niech Zmartwychwstały Pan zagości w naszych domach, w naszych rodzinach, w naszych sercach i pozwoli doświadczyć swojej zbawczej obecności w pielgrzymce naszej wiary. Trwając w duchowej łączności ze Wszystkimi naszymi Parafianami życzymy Błogosławionych Świąt Wielkanocnych i zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie. Szczęść Boże!

1. Msze święte w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego odprawiane będą w porządku świąteczno – niedzielnym według intencji zamówionych wcześniej. Chrzty z Niedzieli Wielkanocnej zostają przeniesione na czas uzgodniony z rodzicami.

2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze święte odprawiamy w porządku niedzielnym. Kancelaria parafialna nieczynna.

3. W dalszym ciągu zachęcamy i zapraszamy na codzienną adorację Pana Jezusa od poniedziałku do soboty (włącznie) w godzinach od 16.30 do 17.30, podczas której będziemy prosić Boga o ustanie zarazy. W tym tygodniu będzie ona połączona z trwającą Nowenną do Miłosierdzia Bożego.

4. Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu odpust w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Jadwiżynie.

5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Patronalne Caritas. Modlimy za wszystkich członków Caritas parafialnej oraz darczyńców i wolontariuszy

6. W imieniu Caritas i Parafii pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ludziom, którzy pięknie odpowiedzieli na nasz apel o pomoc w zorganizowaniu paczek żywnościowych dla rodzin, którym żyje się trudniej. Za każdy dar złożony w Torbach Miłosierdzia a składanych w kościele – serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać!

7. Słowa serdecznego podziękowania składamy wielu Parafianom, Urzędom, Instytucjom, Uczelniom, Parlamentarzystom i Osobom prywatnym za okazaną życzliwość, pamięć i bardzo licznie składane, nadesłane nam Księżom i Siostrze Zofii świąteczne życzenia. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapewniamy o duchowej łączności i wdzięcznej modlitwie. Bóg zapłać!

8. Najnowsza świąteczna prasa katolicka jest wystawiona w przedsionku kaplicy św. Maksymiliana. Są jeszcze do nabycia wielkanocne paschaliki, którymi wspieramy dzieła Caritas. Bóg zapłać za zrozumienie.

9. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Józefa Stańczaka, śp. Ryszarda Kijas, śp. Marię Popielas, śp. Józefa Grabowskiego, śp. Mariannę Cieślarczyk, śp. Janusza Kłaczkiewicza, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek (14.04.) o godz. 12.00, śp. Teresę Jakimiuk, której pogrzeb odbędzie się także we wtorek o godz. 13:00, śp. Jacka Kolanek. którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00, śp. Jadwigę Murach, której pogrzeb odbędzie się także w środę (15.04.) o godz. 13.00. W środę (8 kwietnia) zmarła także śp. Marianna Buda – Mama Księdza Grzegorza Budy, który pracował w naszej Parafii. Jej pogrzeb odbył się w Wielki Piątek w rodzinnej Parafii Chocz. W naszej Parafii w intencji śp. Marianny została odprawiona Msza święta w Wielki Czwartek o godz. 19.00. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Raz jeszcze Wszystkim Drogim Parafianom na ten świąteczny tydzień Oktawy Wielkiej Nocy życzymy pogody ducha, obfitości łask Bożych Zmartwychwstałego Pana.

Piła, 12 kwietnia 2020 r.               Ks. Stanisław Oracz – proboszcz