PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 10.05.2020 r.

1. Nabożeństwa Majowe w naszej parafii odprawiamy:

– w niedziele i święta o godz. 17.30 dla wszystkich
– dla dorosłych codziennie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
Z uwagi na zawieszenie zajęć szkolnych, dzieci nie mają osobnego nabożeństwa majowego, ale przychodzą wraz z rodzicami, opiekunami lub dziadkami na nabożeństwa dla dorosłych

Możliwością oddawania czci Matce Najświętszej jest codzienny Apel z Jasnej Góry transmitowany przez Radio Maryja i Telewizję „Trwam”.

Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych pięknych tradycją uświęconych maryjnych nabożeństwach.

2. W środę (13 maja) pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18.00.

Ze względu na trwające ograniczenia nie będzie tradycyjnej procesji światła. Po Mszy św. będzie możliwość prywatnego czuwania modlitewnego przy figurze Matki Najświętszej. O godz. 20.00 rozpoczniemy w kościele modlitwę różańcową. Następnie przejdziemy z figurą Matki Bożej Fatimskiej wewnątrz kościoła.

Przynosimy ze sobą do kościoła: Różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony – w razie ich braku są do nabycia w zakrystii.

Za całość nabożeństwa w kościele odpowiada Ks. Proboszcz.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy:

– w czwartek (14 maja) – Święto św. Macieja Apostoła

– w piątek (15 maja) – wspomnienie św. Zofii, wdowy i męczennicy

W tym dniu swoje imieniny obchodzi Siostra Zofia, której życzymy wszelakiej pomyślności i światła Ducha Świętego w apostolskiej służbie. Szczęść Boże! Msza święta w intencji S. Zofii (zamówiona przez Grupę Biblijną) będzie odprawiona w dniu Imienin o godz. 6.30

– w sobotę (16 maja) – Święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski

W tym dniu swoje imieniny obchodzi Pan Andrzej Kozłowski – zakrystianin. Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i wszelakiej pomyślności w życiu rodzinnym i osobistym. Szczęść Boże!

4. Prasa katolicka jest wystawiona w przedsionkach kościoła. Jest do nabycia najnowszy! numer „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy by (kto jeszcze nie ma) nabył parafialną „Wspomożycielkę” (2,50 zł). Jest nadto Nasza Arka, L’Osservatore Romano. Są jeszcze do nabycia wielkanocne „paschaliki”, którymi wspieramy dzieła Caritas. Bóg zapłać za zrozumienie.

5. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które wczoraj przygotowywały kościół i kaplicę oraz dekorowały kwiatami ołtarze do dzisiejszej liturgii: „Bóg zapłać”. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców domów przy ul. Konarskiego 9.10.14.15,32,32a – b, 33, 34

6. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Helenę Matecką, śp. Zygmunta Jessę. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 10 maja 2020 r.                                            Ks. Stanisław Oracz – proboszcz