SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO ODPUST W PARAFII KU CZCI NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH 24.05.2020 r.

1. Dzisiejsza Niedziela (Wniebowstąpienia Pańskiego), to jednocześnie Dzień Odpusty ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – Patronki naszego Kościoła i naszej Parafii. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk.

Jest to zarazem 20 rocznica konsekracji naszego Kościoła.

Dzisiaj Nabożeństwo Majowe bezpośrednio po zakończonej Sumie Odpustowej o godz. 18.00 połączone z błogosławieństwem eucharystycznym i odpustem zupełnym.

Ze względu na Uroczystości odpustowe dzisiaj nie będzie Mszy Świętej w Kościele Akademickim o godzinie 19.00.

2. Wczoraj w kołobrzeskiej Konkatedrze Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk udzielił święceń kapłańskich dwóm Diakonom naszej Diecezji. Sercem i modlitwą otaczajmy Księży Neoprezbiterów, a także pamiętajmy o całym seminarium i klerykach, wśród których są alumni z naszej Parafii. Kleryk Mariusz niebawem przyjmie święcenia Diakonatu. Niech nasza modlitwa będzie dla niego wsparciem w drodze ku stopniom ołtarza.

3. Trwa Nowenna przygotowująca nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

4. We wtorek (26 maja) przypada Dzień Matki. Sercem pełnym wdzięczności i ufną modlitwą otaczamy nasze Mamy, a zmarłym Mamom wypraszamy łaskę nieba.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

Z tej też okazji zapraszamy w Wigilię Uroczystości na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które rozpocznie się w sobotę Mszą świętą wieczorną i potrwa do godz. 22.00. Będziemy modlić się o Ducha Świętego dla naszej Parafii, Kapłanów, Rodzin, Małżeństw i dla nas samych.

6. W przyszłą niedzielę (31 maja) zakończenie nabożeństw majowych.

7. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie Kościoła, kaplicy i obejścia wokół świątyni składamy wdzięczne „Bóg zapłać”

Dziękujemy Panu Marianowi Klepackiemu, który wykonał gruntowny remont podjazdu do kaplicy i wymianę rynien i reparację dachu nad wejściem do kaplicy. Serdecznie dziękujemy Panu Rysiowi Ochędzanowi za uporządkowanie placu i terenu wokół Kościoła (zieleń, trawniki), oraz wraz z małżonką nasadzenie kwiatów wokół figury Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na dziedzińcu Parafii.

Panu Stasiowi serdecznie dziękujemy za skoszenie trawy na terenie przykościelnym.

Panu Zbyszkowi Szopińskiemu za naprawę instalacji elektrycznej wewnątrz i na zewnątrz Kościoła.

Panu Andrzejowi – zakrystianinowi za pomoc w przygotowaniu świątyni do Odpustu.

Paniom, które wczoraj gruntownie sprzątały i myły Kościół serdecznie dziękujemy. Słowa uznania i wdzięczności dla Pani Ewy z Caritasu za piękne kompozycje kwiatowe w prezbiterium i na wszystkich ołtarzach.

Dziękujemy również Drogim Paniom, które podjęły się trudu przygotowania świątecznego, odpustowego stołu na plebanii.

Pani Zenobii ślicznie dziękujemy za życzliwą pamięć o nas Kapłanach przeżywających w tych dniach rocznice swoich święceń wyrażoną między innymi w przygotowanym torcie i smacznych ciastach z kawą.

W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców domów przy ul. Wojska Polskiego 52 a,b,c.

8. Prasa katolicka jest wystawiona w przedsionkach kościoła. Jest do nabycia najnowszy! numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „L’Osservatore Romano” parafialna „Wspomożycielka” (2,50 zł). Są jeszcze do nabycia wielkanocne „paschaliki”, którymi wspieramy dzieła Caritas. Bóg zapłać za zrozumienie.

9. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Władysława Krakowskiego, śp. Mieczysława Rzepeckiego, śp. Grzegorza Focht, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (25 maja): Msza św. o godz. 10.00, na cmentarzu o godz. 11.00. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 24 maja 2020 r.                                            Ks. Stanisław Oracz – proboszcz