NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za udział w publicznym śpiewie „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dzisiaj ostatnie Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30.

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte: 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to zarazem Dzień Dziecka. Modlitwą, serdecznością, a nade wszystko miłością otaczamy wszystkie dzieci, polecając ich przyszłość opiece Matki Najświętszej.

4. Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy:

– w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
– w niedzielę i święta – o g. 17.30\

5. W poniedziałek ma swoje spotkanie Apostolstwo Dobrej Śmierci. Początek o godz. 8.40 – Różaniec do Siedmiu Boleści, a po nim Msza święta o godz. 9.00.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca czerwca:

– I czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania. Na Mszę św. o 18:00 zapraszamy ministrantów, lektorów z rodzinami oraz członków RPSK, gdzie modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczniemy adoracją o godz. 17.00.

– I piątek – Msza św. o godz. 18:00 w intencji Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy zmiana tajemnic.

Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży z racji I piątku będzie w tym dniu w godz. od 15.30 do 16.30.

– I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy, a po Niej cząstka Różańca w tej samej intencji.

Ksiądz Proboszcz będzie odwiedzał chorych z posługą sakramentalną w najbliższy piątek w godzinach przedpołudniowych, Ksiądz Andrzej w sobotę, a pozostali księża według ustaleń telefonicznych ze swoimi chorymi

7. W najbliższą sobotę (6 czerwca) o godz. 11.00 w Bazylice Konkatedralnej w Kołobrzegu nasz Kleryk Mariusz Wolender przyjmie Święcenia Diakonatu wraz z czterema współbraćmi. Sercem i modlitwą otaczajmy Alumna Mariusza, który od dziś rozpoczyna Rekolekcje święte przygotowujące Go do tych święceń.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Pozostał zatem jeszcze tydzień na wypełnienie przykazania kościelnego o „Komunii świętej wielkanocnej”.

9. Msza święta w tym dniu o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca, a po niej zmiana tajemnic

10. Komunikat Ks. Biskupa Diecezjalnego – dodatkowa kartka.

11. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które wczoraj przygotowywały kościół i kaplicę oraz dekorowały kwiatami ołtarze do dzisiejszej liturgii: „Bóg zapłać”. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców domów przy ul. Wojska Polskiego 54 a, b, c.

12. Prasa katolicka jest wystawiona w przedsionkach kościoła. Jest do nabycia najnowszy! numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „L’Osservatore Romano”. Są jeszcze do nabycia wielkanocne „paschaliki”, którymi wspieramy dzieła Caritas. Bóg zapłać za zrozumienie.

13. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Władysława Pałkę, śp. Kazimierza Ignaczaka, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (1 czerwca): Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu o godz. 12.00. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 31 maja 2020 r.                                   Ks. Stanisław Oracz – proboszcz