NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 7.06.2020 r.

1. Wczoraj w kołobrzeskiej Konkatedrze nasz kleryk Mariusz Wolender otrzymał Święcenia Diakonatu. Wdzięcznością wobec Boga i naszymi modlitwami otaczajmy Ks. Diakona i wszystkich Kleryków oraz prośmy o nowe powołania.

2. Dzisiejsza Niedziela przeżywana jest pod znakiem Najświętszej Trójcy – największej Tajemnicy naszej wiary. Dzisiaj kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

3. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy:

– w ciągu tygodnia odprawiamy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.
– w niedzielę i święta – o g. 17.30

4. W najbliższy Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO

Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym.

Po Mszy św. o godz. 15:00 (ok. 16:00) wyruszy Procesja Eucharystyczna. Wyjątkowo, ze względu na trwającą pandemię, procesja eucharystyczna będzie wokół kościoła. Ołtarze na tę Uroczystość przygotowują:

I – Żywy Różaniec, Straż Honorowa, Apostolstwo Dobrej Śmierci
II – Odnowa w Duchu Świętym, Kręgi Kościoła Domowego
III – Młodzież, Duszpasterstwo Akademickie, Krąg Biblijny
IV – Liturgiczna Służba Ołtarza i ich Rodzice, Wspólnota Emmanuel, Apostolat Maryjny

W Oktawie Bożego Ciała Procesje Eucharystyczne w naszej Parafii będą po Mszy świętej wieczornej, zaś w niedzielę o 17.30. Wszystkich zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach

5. Także w czwartek (11 czerwca) Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk obchodzi 4 rocznicę konsekracji biskupiej. Sercem i szczególną modlitwą otaczamy lubianego Księdza Biskupa.

6. W sobotę (13 czerwca) kolejne Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą świętą
z kazaniem maryjnym o godz. 18.00.

Ze względu na trwające ograniczenia nie będzie tradycyjnej procesji światła. Po Mszy św. będzie możliwość prywatnego czuwania modlitewnego przy figurze Matki Najświętszej. O godz. 20.00 rozpoczniemy w kościele modlitwę różańcową. Następnie przejdziemy z figurą Matki Bożej Fatimskiej wewnątrz kościoła.

Przynosimy ze sobą do kościoła: Różaniec, teksty pieśni fatimskich i lampiony – w razie ich braku są do nabycia w zakrystii.

Za całość nabożeństwa w kościele odpowiada Ks. Andrzej.

7. Ofiary składane dzisiaj do puszek po Mszach świętych przeznaczone są na pokrycie naszych zobowiązań wobec koszalińskiego Seminarium Duchownego.

8. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które wczoraj przygotowywały kościół i kaplicę oraz pięknie udekorowały kwiatami ołtarze do dzisiejszej Uroczystości: „Bóg zapłać”. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców domów przy ul. Wojska Polskiego 35 b.

9. Przypomnienie:

Pomimo ustępującej w Polsce pandemii koronawirusa wiernym uczestniczącym w nabożeństwach w naszym kościele przypominamy i zachęcamy do ostrożności (zgodnie z zaleceniem Ministra Zdrowia i zarządzeniami Księdza Biskupa. Tak jak dotychczas zajmujemy równomiernie miejsca w ławkach i na chórach zachowując bezpieczny dystans. Korzystamy z maseczek. Komunię świętą przyjmujemy podobnie jak dotychczas – w dwojaki sposób: na rękę (preferowany w naszej Diecezji) i bezpośrednio do ust.
Żeby nie było niejasności to prosimy, aby osoby przyjmujące na rękę formowały kolejkę między ławkami po stronie ołtarza Matki Bożej Fatimskiej. Pozostali przyjmujący Komunię świętą do ust ustawiają się tak jak dotychczas w przejściach między pozostałymi ławkami.
Nie przechodzimy wówczas do kolejki, gdzie są przyjmujący Komunię świętą na rękę. Tak jest i będzie do odwołania.

10. Prasa katolicka jest wystawiona w przedsionkach kościoła. Jest do nabycia najnowszy! numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „L’Osservatore Romano”.

11. W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej do wieczności Pan Bóg odwołał: śp. Stefana Hyrę, śp. Zuzannę Kamińską. Polećmy Zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 7 czerwca 2020 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz