XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020 r.

1. Jutro (29 czerwca) przeżywamy uroczystość św. Piotra i św. Pawła. Naszymi modlitwami w tym dniu otoczmy papieża Franciszka i papieża seniora Benedykta XVI. Taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Bóg Zapłać. Msze św. z kazaniem odprawiamy o godz. 6:30, 7:00, 9:00 i 18:00. W tym dniu swoje imieniny obchodzi biskup senior naszej diecezji ks. Paweł Cieślik i ks. Paweł Haraburda. Sercem i modlitwami otoczmy w tym dniu czcigodnych solenizantów.

2. We wtorek (30 czerwca) kończymy odprawienie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkich, którzy w miesiącu czerwcu oddawali część Sercu Jezusowemu zawierzamy Bożej Opatrzności. O godz. 18:00 Msza św. w intencjach Wspólnoty Emmanuel.

3. W środę (1 lipca) rozpoczyna się w naszej parafii wakacyjny porządek nabożeństw:
Msze święte w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) odprawiamy:

Niedziela: godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00; uwaga: nie ma Mszy św. młodzieżowej o godz. 15.00 oraz Mszy św. „akademickiej” o godz. 19.00.

Dni powszednie: godz. 7.00 i 18.00; nie ma Mszy św. o godz. 6.30.

W czasie wakacyjnym ograniczone jest również funkcjonowanie kancelarii parafialnej:
Kancelaria parafialna będzie czynna:
w środy – w godz. od 16.00 do 17.30,
w soboty – w godz. od 11.00 do 13.00

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lipca:

– I czwartek – modlimy się o nowe i święte powołania. Na Mszę św. o 18:00 zapraszamy ministrantów, lektorów z rodzinami oraz członków RPSK. Podczas Mszy św. modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17:00.

– I piątek – Msza św. o godz. 18:00 w intencji Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy zmiana tajemnic. Spowiedź święta z racji I piątku będzie w tym dniu od godz. 17:00.

– I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za
grzechy nasze i całego świata, a po Niej nabożeństwo w tej samej intencji. Zapraszamy do wspólnej
modlitwy. W miesiącu lipcu i sierpniu nie ma odwiedzin chorych w domach, a nagłych przypadkach na wezwanie.
5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o godz. 9:00. W tym dniu swoimi ofiarami do puszek wspieramy nasze koszalińskie seminarium, za które składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Młodzież z klas 7 SP, która jeszcze nie zgłosiła chęci przygotowania do bierzmowania proszona jest o wypełnienie deklaracji kandydata (formularz do zabrania z zakrystii lub pobrania z strony parafialnej) i przyniesienie jej wypełnionej do końca czerwca do zakrystii lub kancelarii.

7. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które wczoraj przygotowywały kościół i kaplicę oraz pięknie udekorowały kwiatami ołtarze do dzisiejszej niedzieli: „Bóg zapłać”. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Wojska Polskiego 37 def.

8. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionkach kościoła. Waszej uwadze polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego z artykułami dlaczego pandemia COVID-19 pozwoliła odnaleźć i zbliżyć się do Boga oraz artykuł o procesie beatyfikacyjnym 8 letniej francuskiej dziewczynki, o tym jak przeżywała swoją chorobę. Zachęcamy do lektury.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli – + Regina Poznaniak, + Józef Frukacz, + Krystyna Szymańska, + Teresa Belka – pochowana w miniony piątek w parafii Stara Wiśniewka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 28 czerwca 2020 r. Ks. Stanisław Oracz – proboszcz