XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.07.2020 r.

1. W naszej parafii trwa wakacyjny porządek nabożeństw:
Niedziela: godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00; uwaga: nie ma Mszy św. młodzieżowej o godz. 15.00 oraz Mszy św. „akademickiej” o godz. 19.00.

Dni powszednie: godz. 7.00 i 18.00; nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
Kancelaria parafialna będzie czynna:
w środy – w godz. od 16.00 do 17.30,
w soboty – w godz. od 11.00 do 13.00

2. Pragniemy poinformować, że w ciągu każdego dnia (od poniedziałku do soboty) jest możliwość nawiedzenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Otwarte są drzwi od strony kaplicy św. Maksymiliana od porannej do wieczornej Mszy św. Zapraszamy choć na chwilę prywatnej modlitwy z Panem Jezusem.

3. W najbliższą sobotę (25 lipca) przeżywamy święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu także zwyczajowo wspominamy św. Krzysztofa patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów samochodów czy to rowerów będzie po porannej i po wieczornej Mszy św. ofiary zbierane przy tej okazji są przeznaczone na samochody dla misjonarzy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu swoje imieniny obchodzą bp Krzysztof Zadarko, Bp Krzysztof Włodarczyk. Pamiętajmy o solenizantach w naszych modlitwach.

W tym dniu wieczorem na rynku w Czaplinku odbędzie się wieczór uwielbienia połączony ze świadectwami pt. „Jak pozbyć się lęku”. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Więcej informacji na plakacie.

4. W związku z sytuację epidemiologiczną nie będzie w tym roku Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na szlak pielgrzymkowy uda się tylko 3 księży z naszej diecezji, którzy przejdą tradycyjną trasę w terminie 1-13 sierpnia. Nie mniej istnieje możliwość zapisania się do Złotej Grupy w zakrystii po Mszy św. Można także przy tej okazji zostawić na kartce napisane intencje bądź podyktować intencje księdzu w zakrystii, które zostaną zabrane na szlak pielgrzymkowy przez tych 3 księży. 1 sierpnia o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w Skrzatuszu, która rozpocznie tegoroczną pielgrzymkę dla wszystkich uczestników złotej grupy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które wczoraj przygotowywały kościół i kaplicę udekorowały kwiatami ołtarze do dzisiejszej niedzieli i troszczyły się o porządek przy kościele: „Bóg zapłać”. Dziękujemy nowożeńcom za dekoracje kwiatowe. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Wojska Polskiego 41 abc.

6. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionkach kościoła. Waszej uwadze polecamy nowy Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury.

7. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli + Janina Karkocka, + Maria Olenderek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 19 lipca 2020                      Duszpasterze parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile