XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.08.2020 r.

1. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek (10.08) św. Wawrzyńca diakona i męczennika, we wtorek (11.08) św. Klary, dziewicy, w piątek (14.08) św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji i kaplicy w naszym kościele. Stąd też dodatkowa Msza św odpustowa z kazaniem o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana, w sobotę (15.08) uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym.

W tym dniu błogosławimy wianki z ziół i kwiatów. Tego dnia odbędzie się również Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmska w Koszalinie, a także Msza odpustowa o godz. 12.00 w Skrzatuszu.

Taca z tej uroczystości jest przeznaczona na tzw. katedraticum, czyli utrzymanie koszalińskiej katedry.

2. W czwartek (13 sierpnia) kolejne Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą św. z kazaniem maryjnym o godz. 18:00. Nie będzie tradycyjnej procesji światła. Po Mszy św. możliwość prywatnego czuwania modlitewnego przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 20:00 rozpoczniemy w kościele modlitwę różańcową. Przy ostatniej dziesiątce wychodzimy w procesji wokół kościoła.

Tradycyjnie prosimy o zabranie ze sobą różańca, tekstów pieśni fatimskich i lampionów. Za całość nabożeństwa odpowiada ks. Proboszcz.

3. Dnia 15 sierpnia przypada 100 rocznica Bitwy Warszawskiej czyli Cudu nad Wisłą – decydującej bitwy wojny polsko-bolszewickiej. W tym dniu, w wielu diecezjach Polsce jest organizowane modlitewne czuwanie nocne w intencji Ojczyzny.

Także w naszym kościele rozpoczniemy modlitwę w tej intencji uroczystą Mszą św. o 18.00 a po niej czuwanie do godz. 21.00, które zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i przewodniczącego KEP arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w przyszłą niedzielę 16 sierpnia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy mieszkańcom Bejrutu.

5. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które wczoraj przygotowywały kościół i kaplicę udekorowały kwiatami ołtarze do dzisiejszej niedzieli i troszczyły się o porządek przy kościele: „Bóg zapłać”. Nadto dziękujemy nowożeńcom za dekoracje kwiatowe. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Wojska Polskiego 54 abc.

6. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, który jest do kupienia przy wyjściu z kościoła.

7. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli: + Roman Górniak, + Maria Gryczka, + Bruno Rybarczyk, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (10 sierpnia): Msza św. o godz. 9.00, na cmentarzu o godz. 10.00 oraz + Łucja Tatarynowicz, której pogrzeb odbędzie się także jutro: Msza św. o godz. 11.00, na cmentarzu o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 09.08.2020

Duszpasterze parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile