XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020 r.

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie ks. Przemysława Pobiegę, który zgodnie z decyzją Księdza Biskupa rozpoczyna posługę wikariusza w naszej parafii. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania ks. Dariuszowi Stachuli za pięcioletnią kapłańską posługę. Życzymy kapłanom za wstawiennictwem Maryi Wychowawczyni Powołań Kapłańskich wielu łask Bożych i umocnienia w darach Ducha Św.

2. Grupa dzieci, która dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12:00 przyjęła Pana Jezusa po raz pierwszy do swojego serca spotykać się będzie podczas białego tygodnia na Mszy św. o godz. 18:00 (oprócz wtorku). Podczas wieczornej Mszy w tym tygodniu będzie także okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży z racji pierwszego piątku miesiąca.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży, która za miesiąc przyjmie sakrament bierzmowania.

4. We wtorek (1.09) na godz. 8:00 zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i grono pedagogiczne do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Niech Matka Boża i Duch św. obdarzają wszystkich potrzebnymi łaskami w związku z rozpoczęciem nowego roku. Z kolei poświęcenie tornistrów dla uczniów kl. 1 SP odbędzie się w niedzielę 20.09 na Mszy św. o godz. 12:00.

1 września przeżywamy także 81 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych i prośmy o pokój w naszej Ojczyźnie i dla całego świata.

5. Od wtorku (1.09) wraca przedwakacyjny porządek w naszej parafii. Msza św. w tygodniu o godz. 6:30, 7:00 i 18:00. Od przyszłej niedzieli (6.09) modlić się także będziemy na Mszy św. młodzieżowej o godz. 15:00, a do kancelarii tradycyjnie zapraszamy w poniedziałki i środy od 16:00 do 17:30 oraz w sobotę od 11:00 do 13:00.

6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca września:

– I czwartek (3.09) – modlimy się o nowe i święte powołania. Na Mszę św. o 18:00 zapraszamy ministrantów, lektorów z rodzinami oraz członków RPSK. Podczas Mszy św. modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 17:00. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów, lektorów, rodziców w salce obok przedszkola.

– I piątek (4.09) – Msza św. o godz. 18:00 w intencji Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy zmiana tajemnic. Spowiedź święta z racji I piątku będzie od godz. 17:30.

– I sobota (5.09) – Msza św. o godz. 7.00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata, a po Mszy modlitwa różańcowa w tej samej intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ks. Gracjan swoich chorych odwiedzi w innym terminie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

7. W najbliższą niedzielę (6.09) w naszej parafii gościć będziemy kleryka z naszego koszalińskiego seminarium. Wysłuchamy listu księdza rektora a po Mszy św. zbierać będą ofiary do puszek, za które już dzisiaj składamy serdeczne Bóg Zapłać. Na godz. 16:00 zapraszamy wszystkich członków RPSK oraz zainteresowanych do wspólnego spotkania z klerykiem w salce obok przedszkola.
W tym dniu na Mszy o godz. 9:00 modlić się będziemy ze wspólnotą Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic.

8. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za okazaną dobroć przez posprzątanie kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy pani Ewie za dekoracje kwiatowe ołtarzy.

9. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 do posprzątania kościoła zapraszamy parafian mieszkających przy ul. Wojska Polskiego 54 abc .

10. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. Przypominamy, że prasa katolicka znajduje się z przodu kościoła, przy chrzcielnicy. W zakrystii możemy nabyć kalendarze diecezjalne w cenie 10 zł na nowy rok 2021.

11. Naszych bliskich zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące polećmy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 30.08.2020

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz