XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.09.2020 r.

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie kl. Jakuba Sitarza i kl. Szymona Pawluczuka z naszego koszalińskiego seminarium, którzy po Mszy św. zbierać będą ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne, za które składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Członków RPSK i zainteresowanych zapraszamy dzisiaj na spotkanie z klerykami na godz. 16:00 do salki Rady Parafialnej obok przedszkola.

Dzisiaj także młodzież bierzmowana ma swoją kolejną próbę o godz. 16:00 w kościele.

2. W poniedziałek (07.09) zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 8:45 koronką do siedmiu boleści Matki Bożej a po niej Msza św.

3. W czwartek (10.09) w związku z trwającym synodem Msza wotywna o Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich członków parafialnego zespołu synodalnego.

4. W przyszłą niedzielę (13.09) przedostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą św. z kazaniem maryjnym o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość prywatnego czuwania modlitewnego przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 20:00 rozpoczniemy w kościele modlitwę różańcową, na ostatnią dziesiątkę wyjdziemy z procesją wokół kościoła. Tradycyjnie prosimy o zabranie ze sobą różańca, tekstów pieśni fatimskich i lampionów. Za całość nabożeństwa odpowiada ks. Andrzej.

5. W czwartek (10.09) o godz. 18:45 i w przyszłą niedzielę (13.09) o godz. 16:00 w kościele próba dla młodzieży, która 1 października przystąpi do sakramentu bierzmowania.

6. W związku z sytuacją pandemii i zmianą księdza opiekuna młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 8 SP prosimy jeszcze niezdecydowanych o zgłaszanie się. Zapisy do końca września u ks. Przemysława. Deklaracje dostępne na stronie internetowej lub w zakrystii.

7. Za tydzień w niedzielę (13.09) taca będzie przeznaczona na sanktuarium diecezjalne w Skrzatuszu.

8. Nasze diecezjalne seminarium duchowne zaprasza młodych, którzy myślą o kapłaństwie do przeżycia tzw. roku propedeutycznego. W domu św. Jana Pawła II w Szczecinku przez 9 miesięcy razem z kapłanami i innymi młodymi ludźmi można pogłębić swoją wiarę oraz rozeznać lepiej swoje powołanie. Szczegóły na stronie seminarium.

9. W najbliższy weekend w domu pielgrzyma w Skrzatuszu odbędą się rekolekcje o Bożym Miłosierdziu. Zapraszamy do udziału. Więcej informacji na plakacie.

10. Składamy serdeczne podziękowania ludziom dobrej woli za okazaną dobroć przez posprzątanie kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy piątkowym nowożeńcom i pani Ewie za dekoracje kwiatowe ołtarzy.

11. W najbliższą sobotę do posprzątania kościoła zapraszamy rodziców ostatniej grupy dzieci, które przystąpią w przyszłą niedzielę do I Komunii Świętej.

12. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. Przypominamy, że prasa katolicka znajduje się z przodu kościoła. W zakrystii możemy nabyć kalendarze diecezjalne w cenie 10 zł na nowy rok 2021.

13. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł: + Dariusz Nowak.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 06.09.2020

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile