XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020 r.

1. Dzisiaj o godzinie 12:00 kolejna Msza Święta inicjacyjna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Zostaną na niej poświęcone różańce.

2. Dzisiaj w całym Kościele w Polsce obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Tej niedzieli naszymi ofiarami składanymi do puszek po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć uzdolnioną, ale z uboższych rodzin młodzież w ramach Dzieła Fundacji Nowego Tysiąclecia.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.

  • dla wszystkich: od poniedziałku do soboty po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00; w niedzielę i święta o godz. 17.30.
  • dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  • dla młodzieży: w piątki po wieczornej Mszy świętej (szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas podstawowych i ponadpodstawowych).

Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

4. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego. Do nabycia wiele pozycji książkowych, różańce, modlitewniki do I Komunii Świętej, piękne obrazy i inne dewocjonalia, kalendarze na 2021 rok, a dla najmłodszych piękne kolorowanki i książeczki z historiami o świętych.

5. We wtorek (13.10) ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18:00. Po Mszy świętej zapraszamy do prywatnego czuwania modlitewnego przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 20:00 rozpoczniemy w kościele modlitwę różańcową. Na ostatnią dziesiątkę wyjdziemy z procesją wokół kościoła. Tradycyjnie prosimy o zabranie ze sobą różańca, tekstów pieśni fatimskich i lampionów. Za całość nabożeństwa odpowiada ks. Przemysław.

6. W poniedziałek (11.10) o godz. 19:00 w kościele spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas I szkoły średniej.

7. Duszpasterstwo Akademickie oraz Krąg Biblijny zapraszają w środę (14.10) o godz. 19:00 do kaplicy akademickiej na spotkanie z Biblią w ramach Lectio Divina.

8. Jest jeszcze nowy numer parafialnej „Wspomożycielki” w cenie 3 zł. W nim m.in. dołączony dodatek do artykułu „Ostatnia deska ratunku”, czyli co zrobić kiedy nie radzimy sobie z problemami dnia codziennego i po ludzku nie ma znikąd pomocy. Zapraszamy do lektury.

9. Duszpasterstwo Akademickie działające przy naszej parafii informuje, że od tej niedzieli (11.10) rozpoczynają się w Kościele akademickim cotygodniowe Msze święte o godz. 19.00 dla starszej młodzieży ze szkół średnich oraz studentów.

10. W niedzielę (18.10) o godz. 10:30 będziemy przeżywać jubileusze małżeńskie. Wszystkich Małżonków, którzy otrzymali imienne zaproszenia na te uroczystości w naszej parafii, prosimy o zgłoszenie swojej obecności lub nieobecności. Jeśli są wśród nas Jubilaci, którzy nie otrzymali takiego zaproszenia, prosimy o zgłoszenie się do księży w zakrystii.

11. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza młodzież szkół średnich, studentów, pracowników oświaty i środowiska akademickiego oraz wszystkich chętnych do udziału w rekolekcjach na dobry początek „Kroczyć w ufności”. Spotkania rekolekcyjne odbędą się w dniach 18-21 października o godz. 19:00 w kaplicy Dobrego Pasterza. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Radosław Siwiński – egzorcysta, założyciel Domu Miłosierdzia oraz wykładowca w WSD w Koszalinie. Bliższe informacje na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

12. Składamy serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy wszystkim sprzątającym oraz pani Ewie za dekoracje kwiatowe ołtarzy. Dziękujemy za kwiaty piątkowym i sobotnim nowożeńcom. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian zamieszkujących przy ul. Chorwackiej, Kopernika i Żółkiewskiego.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny z bezpłatnym dodatkiem – filmem „Ziemia Maryi”, nowy numer „Wspomożycielki” oraz kalendarze diecezjalne do nabycia w sklepiku.

14. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Barbara Sikora, +dr Laura Kostencka, +Danuta Kaczmarczyk, +Stefania Dietrich, +January Bandurski, którego Msza pogrzebowa w poniedziałek o 10:00; +Tadeusz Szyda, którego Msza pogrzebowa w poniedziałek o 11:00; +Lucjan Pietrusza, którego Msza pogrzebowa w poniedziałek o 12:00; +Stanisław Wojtkiewicz, którego Msza pogrzebowa we wtorek o 10:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 11.10.2020

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz