XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii przeżywana jest pod znakiem Jubileuszy Małżeńskich. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy świętować 50-lecie, 55-lecie, 60-lecie i 65-lecie sakramentalnego pożycia małżonków. Sercem i modlitwą otaczamy czcigodnych Jubilatów.

2. Dzisiaj także przeżywamy Niedzielę Misyjną. Taca zbierana podczas Mszy świętych przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. Jednocześnie rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwach o misjonarzach, misjonarkach i posługujących na misjach osobach świeckich.

3. Wobec nowych obostrzeń sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych, mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 28 listopada 2020 r. następującym wiernym:

  • osobom w podeszłym wieku,
  • osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
  • osobom, które czują trudny do pokonania lęk przed zarażeniem,
  • osobom, które nie będą mogły skorzystać z możliwości uczestnictwa we Mszy św. ze względu na ograniczenie liczby wiernych w kościołach w strefach tzw. „czerwonej” i „żółtej”.

4. Przypominamy, że w naszym kościele udzielamy Komunii Świętej do ust i na rękę. Niedozwolonym jest udzielać Komunię Świętą naprzemiennie (raz do ust, raz na rękę), dlatego w naszej świątyni Komunia Święta na rękę podawana jest tylko i wyłącznie po stronie ołtarza Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcamy, aby przed przyjęciem Komunii Świętej zdezynfekować ręce. Ponadto przypominamy o godnym przyjmowaniu Ciała Jezusa. Komunię Świętą przyjmujemy na lewą rękę, a prawą w obecności kapłana spożywamy do ust. Prosimy zwracać uwagę, czy na rękach nie pozostały okruszki Ciała Pańskiego.

5. Dzisiaj o godz. 19:00 w kaplicy akademickiej Dobrego Pasterza rozpoczynają się rekolekcje akademickie na dobry początek „Kroczyć w ufności”, które poprowadzi ks. Radosław Siwiński. Spotkania rekolekcyjne odbywać się będą codziennie o godz. 19:00 do środy włącznie. Serdecznie zapraszamy studentów, nauczycieli akademickich, pedagogów oraz wszystkich chętnych.

6. W czwartek (22 października) przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, którego relikwie czcimy w ołtarzu jemu poświęconym. Zachęcamy do modlitwy w tym dniu przy relikwiach Świętego.

7. W czwartek (22 października) o godz.19:00 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej.

8. Za tydzień, w niedzielę (25 października), zbiórka do puszek na wsparcie i gest solidarności z uchodźcami, którzy ucierpieli w wyniku pożaru obozu Moria na wyspie Lesbos.

9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.

  • dla wszystkich: od poniedziałku do soboty po Mszy świętej wieczornej odprawianej o godz. 18.00; w niedzielę i święta o godz. 17.30.
  • dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  • dla młodzieży: w piątki po wieczornej Mszy świętej (szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas podstawowych i ponadpodstawowych).

Serdecznie zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

10. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepiku parafialnego. Polecamy różańce, ciekawe książki, a szczególnie książeczkę „Nabożeństwa Fatimskie”, w której znajdziemy niezbędne informacje o tym, jak dobrze odprawić nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

11. Caritas diecezjalna organizuje zbiórkę środków finansowych pod hasłem „Zapałka nie ogrzeje” dla rodzin, którym żyje się trudniej. W naszej parafii akcja ta będzie przeprowadzona przez Szkolne Koła Caritas oraz Caritas parafialną – w najbliższą niedzielę (25 października) oraz w niedzielę 8 listopada – po Mszach Świętych o godz. 9:00, 10:30, 12:00. Zebrane środki zostaną przekazane na zakup opału dla seniorów z naszej parafii. Za okazane zrozumienie i pomoc z góry dziękujemy. Bóg zapłać!

12. We wtorek zakończyliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nich udział. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Ewy, pani Halinki i do wszystkich, którzy dekorowali figurę Matki Bożej. Dziękujemy Żywemu Różańcowi i wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty. Bóg zapłać!

13. W imieniu dzisiejszych Jubilatów i parafii składamy serdeczne podziękowanie dla Pań Haliny Łuś, Sylwii Chyły, Ewy Wnuk, Anny Łogłozy, Marii Gutowskiej-Lenartowicz, dla wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym oraz dla członków Caritas Parafialnej za trud przygotowania i zorganizowania dzisiejszej uroczystości dla Jubilatów. Serdeczne „Bóg zapłać”!

14. Składamy serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła do niedzielnej liturgii. Dziękujemy wszystkim sprzątającym oraz pani Ewie za dekoracje kwiatowe ołtarzy. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian zamieszkujących przy ul. Medycznej 8,10,12,13,15.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Wspomożycielka oraz kalendarze diecezjalne do nabycia w sklepiku.

16. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Elżbieta Tumanowicz (l.85, ul. Chorwacka), +Lidia Przybylska (l.73, ul. Ludowa), +Wanda Wiśniewska (l.93, Bydgoszcz), +Helena Marachowska (l.95, ul. Aleja Wolska Polskiego), której Msza Święta pogrzebowa w poniedziałek o 12:00, na cmentarzu o 13:00; +Kazimiera Karpowicz (l.79, ul. Rubinowa), której Msza Święta pogrzebowa we wtorek o 9:00, na cmentarzu o 10:00; +Hanna Mazurek (l.61, ul. Trentowskiego), której Msza Święta pogrzebowa we wtorek o 11:00, na cmentarzu o 12:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 18.10.2020

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz