32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.11.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich chrześcijan, a szczególnie katolików prześladowanych w krajach muzułmańskich. Za tydzień po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Za okazane zrozumienie z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Bardzo dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na nasze koszalińskie seminarium. Ofiary można składać do puszek wystawionych na stolikach przy wyjściach z kościoła.

3. Dzisiaj (08.11) po Mszy Świętej o godz. 15:00 nabożeństwo dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z I klas szkoły średniej.

4. Dzisiaj, od godz. 8:00 do 20:00, trwa w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Maksymiliana, którą podjęliśmy za siostry klaryski ze Słupska. Zachęcamy, aby zatrzymać się na chwilę modlitwy przez Jezusem.

5. Informujemy, że spotkania z animatorami małych grup rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się zgodnie z harmonogramem w kaplicy akademickiej (dolny kościół).

6. W środę (11.11) przypada 102. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zgodnie z tradycją i duchem patriotyzmu prosimy o wywieszenie flag narodowych w miejscach naszego zamieszkania.

7. W piątek – 13 listopada – wspomnienie Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski. W tym dniu swoje Imieniny obchodzi Ks. Proboszcz. Drogiemu Solenizantowi już dzisiaj życzymy wiele łask Bożych, zdrowia, ludzkiej życzliwości i wdzięczności. Niechaj Maryja Wspomożenie Wiernych wyprasza Drogiemu Solenizantowi błogosławieństwo Boże na każdy dzień. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym Solenizancie. Msza święta w intencji Ks. Proboszcza będzie odprawiona w dniu Imienin o godz. 18.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. Modlitwy za zmarłych, tzw. wypominki w naszej parafii odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych zmarłych.

9. Składamy serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła i kaplicy św. Maksymiliana do niedzielnej liturgii. Dziękujemy wszystkim sprzątającym, a szczególnie p. Ewie za ukwiecenie kaplicy. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła prosimy parafian zamieszkujących przy ul. Medycznej 29,31,33.

10. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku. Do nabycia: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, wiele ciekawych pozycji książkowych, audiobooki oraz różne rodzaje kalendarzy na 2021 rok.

11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Irena Malaga (l. 72, z ul. Wyszyńskiego), +Jerzy Wnuk (l. 82, z ul. Mickiewicza). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 08.11.2020

Ks. Stanisław Oracz – Proboszcz