2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 04.01.2021 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca stycznia. Tradycyjnymi ofiarami do puszki wspieramy Koszalińskie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.

2. W poniedziałek (04.01) o 8:45 spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz Msza Święta o godz. 18:00 w intencji wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy Świętej spotkanie grupy w domu sióstr. Serdecznie zapraszamy.

3. W środę (06.01) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte w naszym kościele odprawiamy według porządku świąteczno – niedzielnego. W tę uroczystość Kościół zwraca szczególną uwagę na misje. Obchodzimy bowiem Misyjny Dzień Dziecka. Naszą modlitwą i ofiarami składanymi na tacę wspieramy to wielkie Boże Dzieło w świecie.
W czasie Mszy Świętych święcimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy drzwi naszych mieszkań na znak że przyjęliśmy pod swój dach Nowonarodzonego Pana, a kadzidłem okadzamy swój dom. Kancelaria jest w tym dniu nieczynna.

4. Także w środę (06.01) przypadają rocznice święceń bp Edwarda Dajczaka (1990 – 31 rocznica) i bp Seniora Pawła Cieślika (1995 – 26 rocznica). W naszych modlitwach pamiętajmy o Księżach Biskupach.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza wraz z rodzicami oraz Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Modlimy się o nowe, liczne i święte powołania. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę (10.01) będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy okres Narodzenia Pańskiego. Świąteczny wystrój kościoła i śpiew kolęd pozostaje tradycyjnie do Święta Ofiarowania Pańskiego.

7. W związku z ogłoszonym przez papieża Franciszka rokiem Świętego Józefa od 1 stycznia w naszej parafii rozpoczęliśmy 9 dniową nowennę ku czci Świętego Józefa. Odmawiamy ją codziennie do 9 stycznia włącznie po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy po każdej Mszy Świętej do krótkiej adoracji Bożej Dzieciny w żłóbku.

9. Informujemy, że w tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną w kraju, nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwaną „kolędą”. O formie modlitwy i spotkań kolędowych poinformujemy pod koniec ferii zimowych.

10. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół i kaplicę do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. W. Polskiego domki od nr 45 do 100.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia w sklepiku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i watykańskie L’Osservatore Romano”.

12. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Henryk Wołoszyński (l. 71, z ul. Prusa, pogrzeb w poniedziałek Msza św. o godz. 10:00, pożegnanie na cmentarzu o godz. 11:00), + Anna Kuszczak – Maziarz (l. 72, z al. W. Polskiego, pogrzeb w poniedziałek Msza św. o godz. 11:00, pożegnanie na cmentarzu o godz. 12:00), + Danuta Rossa (l. 73, z ul. Mickiewicza, pogrzeb w poniedziałek Msza św. o godz. 12:00, pożegnanie na cmentarzu o godz. 13:00),+ ks. Zbigniew Regliński, były proboszcz ze Szczecinka i kapelan sióstr klarysek ze Słupska, pogrzeb w poniedziałek w Kościerzynie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 3.01.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz