NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Wystrój bożonarodzeniowy i śpiew kolęd tradycyjnie pozostaje do 2 lutego.

2. W poniedziałek (11.01) o godz. 16:00 w domu sióstr spotkanie formacyjne dla lektorów. Natomiast we wtorek (12.01) o godz. 16:00 spotkanie dla ministrantów.

3. Za tydzień w niedzielę (17.01) o godz. 15:00 lektorzy starsi naszej parafii przyjmą pas lektorski. Zapraszamy na tę Mszę Świętą rodziców i rodziny lektorów.

4. Zachęcamy wszystkim, którzy w swoich domach opiekują się chorymi, aby zadbali także o sakramentalne życie swoich bliskich. Chorych, których kapłani będą odwiedzać w I soboty z posługą sakramentalną można zgłaszać w zakrystii.

5. Wszystkich, a szczególnie dzieci z rodzicami zachęcamy po każdej Mszy Świętej do krótkiej adoracji Bożej Dzieciny w żłóbku.

6. W naszym parafialnym sklepiku są do nabycia pięknie wydane kalendarze i terminarze na 2021 rok. Zachęcamy do nabycia tych katolickich kalendarzy, które są w cenie 5 i 6 zł.

7. Informujemy, że w tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną w kraju, nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwaną „kolędą”. O formie modlitwy i spotkań kolędowych poinformujemy w przyszłą niedzielę.

8. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Hutniczej (cała).

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia w sklepiku jest „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz wiele ciekawych pozycji książkowych.

10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Jerzy Skiba (l.64, z ul. Żeromskiego), którego Msza pogrzebowa w poniedziałek o 9:00, a pożegnanie na cmentarzu o 10:00; +Maria Jackowiak (l.76, z Al. Wojska Polskiego), której Msza pogrzebowa w poniedziałek o 10:00, a pożegnanie na cmentarzu o 11:00; +Bogusław Chmiel (l.73, z Al. Wojska Polskiego), którego Msza pogrzebowa w poniedziałek o 11:00, a pożegnanie na cmentarzu o 12:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 10.01.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz