3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.2021 r.

1. Dzisiejsza – III Niedziela Zwykła – jest obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy dzisiaj w sposób szczególny do lektury Pisma Świętego.

2. Dzisiejsza niedziela to także Dzień solidarności z Chorwacją. Jak słyszeliśmy
w wiadomościach, w minionym czasie Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Nasza diecezja odpowiedziała pozytywnie na ten apel i w związku z tym dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na wsparcie dla Chorwatów. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. We wtorek (26.01) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Emmanuel. Po Mszy Świętej spotkanie wspólnoty w domu sióstr.

4. W środę (27.01) o godz. 18:00 Msza Święta w intencjach Apostolatu Maryjnego. Po Mszy Świętej spotkanie wspólnoty w domu sióstr.

5. Również w środę (27.01) o godz. 19:15 Krąg Biblijny i Duszpasterstwo Akademickie zapraszają na kolejne spotkanie z Biblią w ramach Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się w kaplicy akademickiej. Prosimy o zabranie swojego Pisma Świętego.

6. W sobotę (30.01) o godz. 11:00 spotkanie modlitewne dla lektorów i ministrantów w domu sióstr.

7. Na dzisiejszą niedzielę była zapowiedziana zbiórka do puszek na nowe szaty liturgiczne lektorów. W związku z niespodziewaną zbiórką na Chorwację została ona przeniesiona na niedzielę za tydzień (31.01). Dziękujemy za wyrozumiałość.

8. W tym roku nie odbywa się tradycyjna wizyta duszpasterska. Zamiast odwiedzin w domach zapraszamy od poniedziałku do soboty, o godz. 18:00 na Msze Święte „kolędowe” odprawiane za Mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Po Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za nasze rodziny. Następnie poświęcimy wodę, którą każda rodzina poświęci swoje mieszkanie. Na wodę święconą przynosimy swoje naczynia albo możemy nabyć je w sklepiku. Każdy otrzyma także obrazek kolędowy z modlitwą do odmówienia w domu. Bóg zapłać za ofiary kolędowe składane przy okazji Mszy Świętych „kolędowych” w kościele. Ewentualne, dobrowolne ofiary prosimy składać w podpisanych kopertach z adresem i tytułem: „Ofiara na kościół”.

Plan Mszy Świętych „kolędowych” na najbliższy tydzień:

  • poniedziałek (25.01) godz. 18:00 – w int. Mieszkańców Wojska Polskiego 35BC, 39A-F, 41A-F
  • wtorek (26.01) godz. 18:00 – w int. Mieszkańców ul. Wojska Polskiego 45-100 (domki wzdłuż ulicy), 52 ABC, 54 ABC; Konarskiego (cała)
  • środa (27.01) godz. 18:00 – w int. Mieszkańców ul. Asnyka (cała), Prusa (cała)
  • czwartek (28.01) godz. 18:00 – w int. Mieszkańców ul. Salezjańskiej (cała), Złotej (cała);
  • piątek (29.01) godz. 18:00 – w int. Mieszkańców ul. Wyszyńskiego (cała), Kasprowicza (cała), Reja, Norwida, Staffa
  • sobota (30.01) godz. 18:00 – w int. Mieszkańców ul. Kochanowskiego (cała), Orzeszkowej.

9. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin oraz Fundacja „Bogu Bliskie” zapraszają rodziny do aktywnego przeżycia Wielkiego Postu poprzez zaopatrzenie się w pakiet specjalnych „Listów Wielkopostnych”. Każdy z 47 listów składa się z krótkiego cytatu z Pisma Świętego, refleksji na jego temat i pytań zapraszających do rodzinnej rozmowy. Listy mogą być inspiracją do dłuższych rozmów, stawiania sobie i dzieciom kolejnych pytań czy do wyznaczania sobie konkretnych rodzinnych i indywidualnych postanowień. Listy Wielkopostne można zamówić w zakrystii. Koszt jednego pakietu listów: 15 złotych (na cele statutowe).

10. Przypominamy, że w naszym kościele Komunia Święta na rękę udzielana jest tylko i wyłącznie po stronie ołtarza Matki Bożej Fatimskiej. Komunię przyjmujemy na lewą rękę i spożywamy w obecności kapłana. Zachęcamy do dezynfekcji rąk przed przyjęciem Komunii.

11. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Walecznych, Batorego, Czwartaków, Górnej.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia w sklepiku jest „Gość Niedzielny” oraz wiele ciekawych pozycji książkowych.

13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Mieczysław Kowalski (l. 86, z ul. Tetmajera), +Tatiana Karasik (l. 91, z Al. Wojska Polskiego), +Jadwiga Kowalewska (l.87, z ul. Hutniczej). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 24.01.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz