5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.02.2021 r.

1. We wtorek (09.02) o godz. 19:00 w kościele odbędzie się obowiązkowe spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej ze SP nr 6, którzy pragną, aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu 02 maja br.. Takie samo spotkanie odbędzie się dla rodziców dzieci ze SP nr 7 w czwartek (11.02), również o 19:00.

2. W czwartek (11.02) będziemy obchodzić wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorych. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych chorych i cierpiących, a także o tych, którzy opiekują się i leczą chorych w naszych szpitalach. Wszystkich pragnących przyjąć sakrament namaszczenia chorych zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Rodziny bardzo prosimy o pomoc chorym w dotarciu do kościoła.

3, Wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i przyszli do sprzątania świątecznej dekoracji w kościele wyrażamy wdzięczne „Bóg zapałać”.

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary do puszki na koszalińskie seminarium.

5. Przed nami ostatni tydzień kolędowania w kościele. I tak według zaplanowanego porządku zapraszamy do kościoła na godz. 18:00 do wspólnej modlitwy za nasze rodziny. Dobrowolne ofiary prosimy składać w podpisanych kopertach z adresem i tytułem: „Ofiara na kościół”, za które składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. Plan Mszy Świętych „kolędowych” na najbliższy tydzień:

  • poniedziałek (08.02) godz. 18:00 – w int. Mieszkańców ul. Tetmajera
  • wtorek (09.02) godz. 18:00 – w int. Mieszkańców ul. Kondratowicza, Krasińskiego
  • środa (10.02) godz. 18:00 – w int. Mieszkańców ul. Mickiewicza (domki 1-33), bloki 75-81, 97 A-D, 99 A-E, 101 A-F, 103 A-F.
  • czwartek (11.02) godz. 18:00 – w int. Mieszkańców ul. Mickiewicza 107 A-I, 109 A-I
  • piątek (12.02) godz. 18:00 – w int. Mieszkańców ul. Mickiewicza 111-133, 135 A-D
  • sobota (13.02) godz. 18:00 – w int. Mieszkańców ul. Kotuńskiej (droga), Kośno, Łęgi; którzy nie mogli uczestniczyć w swoim terminie.

7. W ubiegłą niedzielę lektorzy z naszej parafii prosili o wsparcie na nowe szaty liturgiczne. Zebrali kwotę 3099 zł. Ksiądz Przemysław z lektorami składają serdeczne podziękowania. Z pozostałych pieniędzy zostaną zakupione jeszcze maryjne pasy lektorskie. Bóg zapłać.

8. 21 lutego w naszej parafii rozpocznie się kolejna edycja rekolekcji Oddanie33. Ich celem jest oddanie się w niewolę miłości Matki Bożej. Rekolekcje odprawia się we własnym domu, z materiałów zawartych w specjalnej książce lub przez konferencje nagrane w internecie. Zapisy w zakrystii do 16.02. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W naszej parafii rozpoczynamy tworzenie grupy modlitewnej przeznaczonej dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Zapraszamy pary, jak i pojedyncze osoby dla których ważna jest relacja z Panem Bogiem. Więcej informacji w zakrystii u ks. Gracjana.

10. Pragniemy także poinformować, że na prośbę wielu osób powstaje w parafii grupa maryjna. Osoby, które pragną pogłębiać wiedzę o Matce Boga, a także modlitewną więź z naszą Matką zapraszamy do zapisu się w zakrystii u ks. Przemysława.

11. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich zakochanych i szukających miłości na Mszę Świętą w intencji dobrego męża, dobrej żony. Eucharystia będzie miała miejsce za tydzień, w niedzielę (14.02) o godz. 19:00 w kaplicy Dobrego Pasterza (dolny kościół).

12. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół do niedzielnej liturgii. Szczególne podziękowanie p. Ewie za dekoracje kwiatowe. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z Gładyszewa.

13. Do nabycia w sklepiku jest „Gość Niedzielny”, Mały Gość Niedzielny, L’ Osservatore Romano, kolorowanki biblijne, wiele ciekawych pozycji książkowych.

14. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Jarosław Laskowski (l.60, z ul. Rubinowej), +Henryk Rogoziński (l. 80, z ul. Słowackiego). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 07.02.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz