6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021 r.

1. W bieżącym tygodniu zakończymy okres zwykły. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to czas głębokiej refleksji, a także zmiany życia poprzez wewnętrzną przemianę serca. Pomocą w podjęciu wewnętrznego wysiłku będą nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, rekolekcje wielkopostne, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz bardzo konkretne, nasze osobiste postanowienia.

2. W najbliższą środę (17.02) będziemy przeżywali Środę Popielcową. Obowiązuje tego dnia post ścisły, tzn. jakościowy (nie spożywamy pokarmów mięsnych) i ilościowy (jemy 3 posiłki w ciągu dnia, jeden do syta).

3. Msze święte w Środę Popielcową odprawiamy o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 16.30 (z myślą o dzieciach) i 18.00 – wszystkie z kazaniem i posypaniem głowy popiołem. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

4. W piątek (19.02) rozpoczynamy odprawianie nabożeństw Drogi Krzyżowej:

  • dla dorosłych: o godz. 9.00, 17:15
  • dla młodzieży: 18:30
  • dla dzieci o godz. 16.30

5. Zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali począwszy od I Niedzieli Wielkiego Postu o godz. 17.00. W tym roku kazania pasyjne wygłosi ks. Przemysław. Ofiary zbierane na tacę w czasie Gorzkich Żali, zwyczajem lat ubiegłych są przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych, możemy uzyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami.

6. Zapraszamy także w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 15:00 do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Za nabożeństwa odpowiedzialny jest ks. Gracjan.

7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy od godz. 20:00 do 21:00 na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu.

8. Na tegoroczny Wielki Post chcemy zaproponować tzw. „Zdrapkę wielkopostną”. Jest to ponad 40 inspiracji na każdy dzień Wielkiego Postu. Zdrapuje się kolejne pola i realizuje odkryte zadania. Zdrapkę można nabyć przy wyjściu z kościoła za symboliczne 2 zł.

9. 21 lutego w naszej parafii rozpocznie się kolejna edycja rekolekcji Oddanie33. Ich celem jest oddanie się w niewolę miłości Matki Bożej. Rekolekcje odprawia się we własnym domu, z materiałów zawartych w specjalnej książce lub przez konferencje nagrane w internecie. Zapisy w zakrystii do 16.02. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniach kolędowych w kościele. Dziękujemy za Waszą obecność, modlitwę oraz za złożone ofiary na potrzeby kościoła. Bóg zapłać!

11. W naszej parafii rozpoczynamy tworzenie grupy modlitewnej przeznaczonej dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych tzn. takich, które żyją w cywilnych związkach małżeńskich, nie mogąc zawrzeć małżeństwa sakramentalnego. Zapraszamy pary, jak i pojedyncze osoby dla których ważna jest relacja z Panem Bogiem. Więcej informacji w zakrystii u ks. Gracjana.

12. Pragniemy także poinformować, że na prośbę wielu osób powstaje w parafii grupa maryjna. Jej celem jest ufna modlitwa do Maryi, a także pogłębianie wiedzy o Matce Boga, Jej tytułach, oraz sanktuariach. Zapraszamy do zapisu się w zakrystii u ks. Przemysława. Najbliższe spotkanie grupy w czwartek (18.02) po Mszy Świętej wieczornej w domu sióstr.

13. Jest już najnowszy numer parafialnej „Wspomożycielki”, a w m.in. polecamy artykuł
i świadectwa jaki jest skutek modlitwy rodziców za dzieci. Gazetkę można nabyć w sklepiku w cenie 3 zł.

14. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół do niedzielnej liturgii. Szczególne podziękowanie p. Ewie za dekoracje kwiatowe. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Mickiewicza (domki 1-33), bloki 75-81.

15. Do nabycia w sklepiku jest „Gość Niedzielny”, Mały Gość Niedzielny, parafialna „Wspomożycielka”, kolorowanki biblijne, kropielnice oraz wiele nowych pozycji książkowych. Serdecznie zapraszamy!

16. Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas w Pile zaprasza do zapisania się osoby dorosłe z zaburzeniami psychicznymi oraz ze spektrum autyzmu i niepełno sprawnościami sprzężonymi. Oferujemy codzienne ciekawe zajęcia z wykwalifikowaną kadrą terapeutyczną, rehabilitację, pomoc psychologiczną oraz obiad. Pomoc jest darmowa. Bliższe informacje na temat zapisów od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30 przy ul. Kossaka 16.

17. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Marek Skiera (l.45, z ul. Asnyka), +Stanisława Czarniecka (l. 90, z ul. Makuszyńskiego), +Józef Wieczorkiewicz (z ul. Bogusławskiego), +Irena Bugajska (l. 78, z ul. Wyszyńskiego), +Julianna Szymańska (l. 84, z ul. Mickiewicza), +Marek Kurkiewicz (l. 48, z ul. Połabskiej), +Aleksandra Brzeska (l. 31, z ul. Żeromskiego) +Antoni Maczyński (l. 85, z Al. Wojska Polskiego), którego Msza Święta pogrzebowa w poniedziałek (15.02) o godz. 9:00, a pożegnanie na cmentarzu o 10:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 14.02.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz