NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 04.04.2021 r.

CHRYSTUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ, ALLELUJA! Niech ta prawda wielkanocnego poranka wypełni wszystkie nasze serca. Niechaj Zmartwychwstały Pan umocni naszą nadzieję, przymnoży wiary i napełni nas miłością.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa, zdrowia, pogody ducha i nieustannie otwartego serca na głos przychodzącego Boga. Życzymy również wiele serdecznych, radosnych i podniosłych chwil przeżywanych w gronie najbliższych, gości i przyjaciół. Szczęść Boże!

1. Dzisiaj nie będzie akademickiej Mszy Świętej o godz. 19:00 w tzw. dolnym kościele.

2. Jutro II dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte odprawiamy o 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00. Uwaga! Są odprawiane dwie Msze więcej. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL i kształcenie w diecezji. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna. Nie będzie również akademickiej Mszy Świętej o godz. 19.

3. Od poniedziałku przeżywamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego przygotowując się do Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy codziennie na Nowennę do Bożego Miłosierdzia 15 min przed wieczorną Mszą, z wyjątkiem przyszłej niedzieli, gdy nowennę odmówimy po Mszy o godz. 15:00.

4. We wtorek (06.04) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Odnowy w Duchu Świętym. Nie odbędzie się tradycyjne spotkanie w grupie.

5. W czwartek (08.04) o godz. 18:00 Msza Święta w intencji RPSK i o nowe, liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego. Zapraszamy na tę Mszę całą Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich rodziców i rodziny do wspólnej modlitwy.

6. W piątek (09.04) ze względu na obchodzoną oktawę Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę (10.04), w Wigilię Niedzieli Bożego Miłosierdzia, zapraszamy wszystkich na godz. 20:00 do kościoła na Mszę Świętą z modlitwą wstawienniczą. Po Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem okolicznościowe nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i modlitwa wstawiennicza. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, by w ten sposób uczcić Boga bogatego w miłosierdzie.

8. W przyszłą niedzielę (11.04) będziemy przeżywać Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W tym dniu patronalne święto Caritas. Zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 15:00 w intencji Członków naszego Caritas parafialnego i wszystkich pomagających temu dziełu. Po Mszy Świętej wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia zbierane są ofiary do puszki na cele charytatywne.

9. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach do świąt Wielkiej Nocy, a w sposób szczególny:

  • Rodzicom Ministrantów i Lektorów za przygotowanie Ciemnicy
  • Pracowni artystycznej Alexino za wypożyczenie wazonów, Panom za wniesienie krzyża i konstrukcji, Agnieszce i Marcinowi za pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego
  • Na ręce Pani Aleksandry i Marleny, scholii młodzieżowej, która przez piękny śpiew pomagała nam się modlić przez całe Triduum Paschalne
  • Liturgicznej Służbie Ołtarza – Lektorom i Ministrantom – za czas poświęcony na próby i piękną oprawę liturgiczną podczas tych świętych dni
  • S. Zofii i pani Ewie za dekoracje kościoła na święta
  • Panu Organiście Krzysztofowi i panu Zakrystianinowi Andrzejowi
  • Wszystkim Darczyńcom, którzy tak hojnie odpowiedzieli na apel Caritas Parafialnej, dziękujemy za przygotowane paczki żywnościowe oraz za ofiary pieniężne składane do skarbony św. Antoniego i wpłacane na konto Caritas. Caritas Parafialnej serdecznie podziękowania za wielki wysiłek w organizacji akcji
  • Urzędowi Wojewódzkiemu w Poznaniu za przekazanie pewnej ilości maseczek i płynów do dezynfekcji
  • Telewizji Asta za transmisję Mszy Świętej rezurekcyjnej.

10. Informujemy, że jest już świąteczny numer parafialnej Wspomożycielki, a w nim wiele ciekawych artykułów o zmartwychwstaniu Jezusa i Bożym Miłosierdziu. Gazetkę można nabyć w naszym sklepiku w cenie 3 zł.

11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę w godz. 16.00 – 17.30 i w sobotę od 11:00 – 13:00.

12. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowywały kościół do świątecznych liturgii. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę na godz. 10.00 prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Mickiewicza blok 111 – 133.

13. Do nabycia w sklepiku świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” i wiele ciekawych pozycji książkowych.

14. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile poszukuje osób chętnych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z tą instytucją.

15. Bardzo serdecznie dziękujemy, za tak licznie nadesłane, przekazane osobiście bądź telefonicznie życzenia świąteczne. Za tę miłą pamięć o nas kapłanach – serdeczne Bóg zapłać. Odwzajemniamy się naszą kapłańską modlitwą.

16. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Tadeusz Kowalewski (l. 89, z ul. Hutniczej), +Grzegorz Szlecht (l. 75, z ul. Mickiewicza), którego Msza Święta pogrzebowa w piątek (09.04) o godz. 11:00, a pożegnanie na cmentarzu o 12:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 04.04.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz