6 NIEDZIELA WIELKANOCY – 09.05.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii jest przeżywana pod znakiem I Komunii Świętej. Otoczmy naszą modlitwą te dzieci, które przyjmą i przyjęły Pana Jezusa do swoich serc.

2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 20:00 do kościoła na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. W poniedziałek (10.05) dzieci pierwszokomunijne przychodzą na nabożeństwo majowe o godz. 16:30, a po nim wspólne zdjęcie i rozdanie pamiątek pierwszokomunijnych.

4. Od wtorku (11.05) na godz. 16:30 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny na Msze Święte w ramach białego tygodnia. I tak we wtorek zapraszamy dzieci z klasy 3a, w środę z 3b, w czwartek z 3c, a w piątek wszystkie dzieci, które przyjęły I Komunię.

5. We poniedziałek (10.05) o godz. 9:00 Msza Święta w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci. Przed Mszą Świętą różaniec do siedmiu boleści Maryi.

6. W czwartek (13.05) pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie Mszą świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18:00. Po Mszy świętej zapraszamy do prywatnego czuwania modlitewnego przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 20:00 rozpoczniemy w kościele modlitwę różańcową. Na ostatnią dziesiątkę wyjdziemy z procesją wokół kościoła. Tradycyjnie prosimy o zabranie ze sobą różańca, tekstów pieśni fatimskich i lampionów. Za całość nabożeństwa odpowiada ks. Przemysław.

7. W piątek (14.05) rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym po Mszy Świętej wieczornej.

8. W przyszłą niedzielę (16.05) będziemy przeżywali uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii będziemy gościli kleryków koszalińskiego seminarium, którzy odczytają list Księdza Rektora, a po Mszach będą zbierać ofiary do puszek na utrzymanie seminarium.

9. Także w przyszłą niedzielę (16.05), dzieci ze SP nr 6 będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej na Mszach o godz. 9:00 i 10:30. Spowiedź święta dla tych dzieci rozpocznie się w sobotę (15.05) od godz. 10:00. Zapraszamy także ich Rodziców, rodzeństwo i bliskich z rodziny do spowiedzi.

10. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony w tradycji polskiej Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszej parafii:

  • dla wszystkich – w każdą niedzielę i święto o godz. 17:30
  • dla dzieci – od poniedziałku do piątku – w połączeniu z Mszą Świętą o godz. 16.30 (w ramach białego tygodnia)
  • dla dorosłych – od poniedziałku do soboty – po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 18.30.

11. W miesiącu maju zapraszamy do Kaplicy św. Maksymiliana na godz. 20.00 na Apel Jasnogórski połączony z rozważaniami i krótką modlitwą. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

12. W sobotę (22.05) na godz. 20:00 zapraszamy wszystkich na czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Bliższe informacje podamy za tydzień.

13. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła do uroczystości I Komunii Świętej. Szczególne podziękowania składamy p. Ewie za przepiękne dekoracje kwiatowe. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę prosimy o posprzątanie kościoła rodziców dzieci, które będą przeżywały rocznicę Komunii Świętej.

14. Do nabycia w sklepiku: „Gość Niedzielny” z dodatkiem aktualną Litanią Loretańską, „Mały Gość Niedzielny”, miesięcznik „Staś” przeznaczone dla dzieci oraz wiele innych pozycji książkowych. Nadto możemy nabyć lampiony i świece na procesje fatimskie. Zapraszamy!

15. W dalszym ciągu trwa malowanie naszego kościoła. Niebawem rozpoczną się dalsze prace przy schodach. Za ofiary złożone w minionym tygodniu na te cele w kwocie 5970zł (w tym 1800 zł rodzice dzieci pierwszokomunijnych) składamy serdeczne Bóg zapłać! Nadto gorąco prosimy wszystkich Parafian, aby w miarę swych możliwości włączyli się w to dzieło. Ewentualne dobrowolne ofiary prosimy składać na tacę lub wpłacać na konto parafialne z zaznaczeniem adresu i celu.

16. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Janina Drygała (l.88, z ul. Tetmajera), +Małgorzata Winiecka (l.47, z ul. Tetmajera), +Anna Tymko (l. 63, z ul. Małej), +Zygfryd Orłowski (l.80, z ul. Mickiewicza), +Krystyna Korczek (l.72, Bożyszkowo), której Msza Święta pogrzebowa we wtorek (11.05) o godz. 9:00, a pożegnanie na cmentarzu o 10:00; +Adam Wieczorek (l. 82, z ul. Mickiewicza), którego Msza Święta pogrzebowa we wtorek (11.05) o godz. 12:00, a pożegnanie na cmentarzu o 13:00; +Jan Kurjan (l.68, z ul. Żeromskiego), którego Msza Święta pogrzebowa w środę (12.05) o godz. 10:00, a pożegnanie na cmentarzu o 11:00; +Jerzy Grabowski (l. 52, z ul. Konarskiego), którego Msza Święta pogrzebowa w środę (12.05) o godz. 12:00, a pożegnanie na cmentarzu o 13:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy na nowy tydzień pogody ducha, zdrowia i obfitości łask Bożych.

Piła, 09.05.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz