WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 16.05.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy, że do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej pozostały dwa tygodnie.

2. W naszej parafii gościmy dziś diakona i kleryka naszego koszalińskiego seminarium. Tak, jak słyszeliśmy diakon wygłosił dla nas słowo Boże, a po Mszy Świętej będą zbierać ofiary do puszki na utrzymanie koszalińskiego seminarium. Bóg zapłać za okazaną życzliwość.

3. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii jest przeżywana pod znakiem rocznicy I Komunii Świętej. Otoczmy naszą modlitwą dzieci, które przeżywają rocznicę oraz ich rodziny.

4. W czwartek (20.05) po Mszy Świętej wieczornej spotkanie grupy Maryjnej w kaplicy św. Maksymiliana.

5. W czwartek (20.05) ks. Andrzej będzie przeżywał 15. rocznicę święceń kapłańskich, natomiast w piątek (21.05) ks. Przemysław 5. rocznicę święceń. Otoczmy modlitwą księży jubilatów. Zapraszamy na Msze Święte: w czwartek o 18:00 w intencji ks. Andrzeja, a w piątek o 18:00 w intencji ks. Przemysława.

6. W sobotę (22.05) w konkatedrze w Kołobrzegu o godz. 11:00 diakon Mariusz Wolender i trzech jego kolegów przyjmą święcenia kapłańskie. Pamiętajmy w modlitwie o diakonach zwłaszcza w tym tygodniu, gdy będą przeżywać rekolekcje przed święceniami.

7. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę (22.05) zapraszamy do wspólnego czuwania modlitewnego. Rozpocznie się ono uroczystą Mszą Świętą o godz. 20:00. Następnie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy przyzywali Ducha Świętego, wysłuchamy konferencji i świadectw osób z różnych wspólnot parafialnych. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas 7 i 8 SP oraz I szkoły średniej uczestniczy w tym czuwaniu w ramach formacji do sakramentu bierzmowania. Czuwanie potrwa do ok. godz. 22:15.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 12:00 ks. Mariusz odprawi w naszej parafii Mszę Świętą prymicyjną na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

9. Także w przyszłą niedzielę (23.05), dzieci ze SP nr 7 będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej na Mszach o godz. 9:00 i 10:30. Spowiedź święta dla tych dzieci rozpocznie się w sobotę (22.05) od godz. 10:00. Zapraszamy także ich Rodziców, rodzeństwo i bliskich z rodziny do spowiedzi.

10. W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w naszej parafii:

  • dla wszystkich – w każdą niedzielę i święto o godz. 17:30
  • dla dzieci – w poniedziałek, środę i piątek – o godz. 16.30 przy figurze Maryi na zewnątrz. Zwłaszcza zapraszamy dzieci, które przeżywają rocznicę I Komunii.
  • dla dorosłych – od poniedziałku do soboty – po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 18.30 połączone z Nowenną do Ducha Świętego.

11. Także w maju zapraszamy do Kaplicy św. Maksymiliana na godz. 20.00 na Apel Jasnogórski połączony z rozważaniami i krótką modlitwą. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

12. Składamy serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci rocznicowych za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli. Szczególne podziękowania składamy p. Ewie za przepiękne dekoracje kwiatowe. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę prosimy o posprzątanie kościoła rodziców dzieci klas IV ze SP nr 7, które będą przeżywały rocznicę Komunii Świętej.

13. Do nabycia w sklepiku: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, oraz wiele innych pozycji książkowych. Zapraszamy!

14. W dalszym ciągu trwa malowanie naszego kościoła. Jak zauważamy rozpoczęły się dalsze prace przy schodach. Za ofiary złożone w minionym tygodniu na te cele w kwocie 6270 zł składamy serdeczne Bóg zapłać! Nadto gorąco prosimy wszystkich Parafian, aby w miarę swych możliwości włączyli się w to dzieło. Ewentualne dobrowolne ofiary prosimy składać na tacę lub wpłacać na konto parafialne z zaznaczeniem adresu i celu.

15. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Anna Gorgol (l.71, z ul. Hutniczej), +Teresa Ciepłuch (l. 90, z par. św. Mikołaja w Wałczu), której pogrzeb w czwartek (20.05) o godz. 12:00, a pożegnanie na cmentarzu o 13:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy na nowy tydzień Bożej miłości, opieki Maryi, zdrowia i radości z Wniebowstąpienia Jezusa.

Piła, 16.05.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz