15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.07.2021 r.

1. W naszej parafii trwa wakacyjny porządek nabożeństw. Msze Święte w miesiącach lipcu i sierpniu odprawiamy:

  • niedziela: godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00; nie ma Mszy Świętej młodzieżowej o godz. 15:00 i akademickiej o godz. 19:00;
  • dni powszednie: godz. 7:00 i 18:00; nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30.

W czasie wakacyjnym ograniczone jest również funkcjonowanie kancelarii parafialnej, która jest czynna w środy: w godz. 16:00 – 17:30 i w soboty: w godz. 11:00 – 13:00.

2. We wtorek (13.07) kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Rozpoczęcie uroczysta Mszą Świętą z kazaniem maryjnym o godz. 18:00. Po Mszy Świętej możliwość prywatnego czuwania przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 20:00 wyruszy procesja światła. Trasa procesji: ul. Salezjańska, Konarskiego, Wyspiańskiego, Orzeszkowej i Złota. Figurę Maryi niosą: I – Żywy Różaniec, II – Odnowa w Duchu Świętym, III – Wspólnota Emmanuel, IV – Grupa Maryjna, V – Rodzice LSO. Na procesję prosimy o zabranie różańca, tekstów pieśni maryjnych i lampionów. Za całość nabożeństwa odpowiada ks. Przemysław.

3. W piątek (16.07) przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Zapraszamy w tym dniu na uroczystą Mszę Świętą o godz. 18:00 podczas której odbędzie się obrzęd poświęcenia i nałożenia szkaplerzy. Szkaplerz możemy mieć wykonany z płótna lub medalik. Maryja obiecała, że osoby noszące szkaplerz i w nim umierające nie zaznają ognia piekielnego. Do zobowiązań należy nieustanne noszenie szkaplerza i odmawianie codziennie wybranej przez siebie modlitwy w intencji Karmelu.

4. 1 sierpnia ze Skrzatusza wyruszy po raz kolejny Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tradycją lat ubiegłych zachęcamy do zapisania się do Złotej Grupy. Jest to grupa osób, które fizycznie nie mogą pójść na pielgrzymkowy szlak i łączą się duchowo z pątnikami. Do zakrystii można przynosić kartki z intencjami, które będą omadlane podczas szlaku. Materiały modlitewne będą do odebrania w zakrystii w ostatnią niedzielę lipca. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

5. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy posprzątali kościół do dzisiejszej niedzieli. Szczególne podziękowania składamy pani Ewie i młodej parze, która wczoraj zawarła związek małżeński za dekoracje kwiatowe. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę, na godz. 10:00, prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Tetmajera 11,13,15.

6. Do nabycia w sklepiku: „Gość Niedzielny”, wakacyjny numer parafialnej „Wspomożycielki” i „Małego Gościa Niedzielnego”, lampiony na procesję fatimską oraz obrazy, figurki samochodowe, breloczki, rybki na samochód, różańce i wiele pozycji książkowych. Zapraszamy!

7. W dalszym ciągu trwają w naszej parafii prace przy remoncie schodów. Jak możemy zauważyć w minionym tygodniu rozpoczęto kładzenie granitu na drugich schodach. Prace te będą kontynuowane w tym tygodniu. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiadają na nasz apel i wspierają te wielkie dzieła remontowe. W ostatnim tygodniu na ten cel zebrano ofiary w kwocie 1800zł. Bóg zapłać! W dalszym ciągu prosimy o wyrozumiałość i w miarę swych możliwości składanie ofiar. Można to uczynić składając ofiary na tacę, konto parafialne lub bezpośrednio do księży z zaznaczeniem adresu i celu.

8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Maria Jolanta Ponicka (l. 65, z ul. Żeromskiego); +Maria Dul (l. 81, z ul. Medycznej); +Aurelia Woś (l. 69, z ul. Słowackiego); +Beata Nowotna (l. 62, z ul. Słowackiego, pochowana w Krzyżu Wlkp), +Ronald Gmurzyński (l. 59, z ul. Orzeszkowej), którego Msza Święta pogrzebowa w środę (14.07) o g. 11:00, a pożegnanie na cmentarzu o g. 12:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Piła, 11.07.2021