21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.08.2021 r.

1. W czwartek (26.08) będziemy przeżywali uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte z kazaniem o godz.7:00 i 18:00.

2. W piątek (27.08) o godz. 18:00 Msza Święta w intencjach Apostolatu Maryjnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Za tydzień w niedzielę (29.08) zbiórka do puszek na Stacjonarne Hospicjum w Pile im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

4. W roku św. Józefa chcemy zaproponować wam lekturę książki pt. „Wszystko o św. Józefie”. Książka w bardzo przystępny sposób ukazuje życie i osobę św. Józefa. Wzbogacona w piękne obrazy i ciekawostki z życia Świętego. Książka do nabycia przy wyjściach z kościoła albo w sklepiku za symboliczne 5zł.

5. Decyzją ks. Biskupa, z dniem 23.08, ks. Przemysław kończy posługę duszpasterską w naszej parafii. Natomiast do pracy w parafii został skierowany ks. Patryk Wojcieszak. Otoczmy modlitwą kapłanów, aby z Bożą pomocą, gorliwie wypełniali swoje obowiązki w nowych parafiach.

6. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy posprzątali kościół do dzisiejszej niedzieli. Szczególne podziękowania składamy p. Ewie za dekoracje kwiatowe i wczorajszym nowożeńcom za kwiaty. Bóg zapłać! W najbliższą sobotę, na godz. 10:00, prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Wyspiańskiego 82-132 (domki).

7. Do nabycia w sklepiku: „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do czytania prasy i książek katolickich.

8. Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na remont schodów. W ostatnim tygodniu na ten cel złożono ofiary
w kwocie 2200 zł. W dalszym ciągu bardzo prosimy, aby kto może włączył się finansowo w to dzieło.

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Ryszard Augustynowicz (l. 60, z ul. Wojska Polskiego), +Grażyna Nowicka – Dudek (l. 65, z ul. Mickiewicza), której pogrzeb odbędzie się w najbliższym czasie w Dziewierzewie k/ Wapna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom na nowy tydzień życzymy obfitości łask Bożych, w zdrowiu i radości.

Piła, 22.08.2021

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz