XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021 r.

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie ks. Patryka Wojcieszaka – nowego wikariusza – życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki NMP Wspomożenia Wiernych.

2. Dzisiaj po Mszach św., zbierane są ofiary na rzecz pilskiego hospicjum, w którym przebywają i są otoczeni medyczną opieką mieszkańcy naszego miasta. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać!

3. Od najbliższej środy (1.09) wracamy do przedwakacyjnego porządku funkcjonowania naszej parafii. Kancelaria otwarta będzie w poniedziałki i środy od 16:00 do 17:30 i soboty od 11:00 do 13:00. Msze św. w tygodniu o 6:30, 7:00 i 18:00, w niedzielę o 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 15:00, 18:00 i 19:00 w kaplicy Dobrego Pasterza.
W tym dniu przeżywamy kolejną rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, w naszych modlitwach polecajmy naszą Ojczyznę i wszystkich pomordowanych, a także prośmy o pokój dla całego świata.
W tym dniu zapraszamy – uczniów, rodziców, nauczycieli – na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego na godz. 8:00.

4. W I czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczniemy adoracją Pana Jezusa od godz. 17:00, a na Mszy św. o 18:00 będziemy modlić się razem z LSO wraz z rodzinami i RPSK.
W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży rozpocznie się od godz. 17:00. O godz. 18:00 Msza św. w intencji Straży Honorowej, po Mszy św. odmówimy Litanię do NSPJ, następnie spotkanie Straży Honorowej.
W I sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 w intencji wynagradzającej NS NMP, następnie odmówimy różaniec w tej samej intencji.
W tym dniu Ks. Proboszcz i ks. Patryk odwiedzą swoich chorych, Ks. Andrzej i ks. Gracjan o wizycie swoich chorych poinformują telefonicznie.

5. W niedzielę o godz. 9:00 Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, po Mszy św. zmiana tajemnic. Z kolei podczas Mszy św. o godz. 12:00 poświęcimy plecaki uczniów kl. 1, a także oddamy pod opiekę MB wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.

6. W związku z prośbą KEP, w najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Afgańczykami. Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek. Jednocześnie pamiętajmy w naszych modlitwach o mieszkańcach tego kraju, którzy w tych dniach przeżywają tak dramatyczne chwile, a dla talibów prośmy o łaskę opamiętania i nawrócenia.

7. We wrześniu w naszej parafii, zaczynają się spotkania grupy dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, które nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego. Więcej informacji u ks. Gracjana.

8. Parafia Świętej Rodziny zaprasza na rekolekcje, które odbędą się od 8.09 do 10.09.2021 r. prowadzone przez ks. Waldemara Grzyba. Więcej informacji na plakacie.

9. W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Rugijskiej i Władysława IV. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny, a pani Ewie za dekoracje kwiatowe.

10. W minionym tygodniu na remont schodów została złożona ofiara w wysokości 1900 zł. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Przed nami prace związane z trzecim wejściem od strony dzwonnicy. Bóg Zapłać !

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku. Do nabycia również kalendarze diecezjalne na 2022 rok w cenie 10 zł.

12. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli: + Zofia Pałka z ul. Grunwaldzkiej, + Andrzej Karkocki z ul. Powstańców Wielkopolskich.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 29.08.2021r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile