XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.09.2021 r.

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Afgańczykami. Po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek. Za złożone ofiary, składamy serdeczne Bóg Zapłać!

2. W najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 15:00 zapraszamy młodzież naszej parafii (kl. 8 SP i kl. 1 ponadpodstawowe), która zapisała się i przygotowuje do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie w kościele z opiekunem – ks. Patrykiem. Prosimy o obecność!

3. Najbliższa niedziela to szczególny i wyjątkowy czas w historii Kościoła katolickiego w Polsce. Jest to dzień beatyfikacji sługi Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Chciejmy trwać w tym dniu na narodowej modlitwie, łącząc się także duchowo, ze Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie, z której Telewizja Polska przeprowadzi transmisje z tych narodowych uroczystości.

4. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie wspólną modlitwą o 8:45. Zapraszamy.

5. Tradycją lat ubiegłych, w sobotę (18.09), w Skrzatuszu odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży, a dzień później w niedzielę (19.09) Diecezjalny Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej Pani Skrzatuskiej. Zapraszamy do wspólnego udziału w diecezjalnej modlitwie. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na sobotę (18.09), więcej informacji w zakrystii u ks. Patryka.

6. Msze św. niedzielne o 19:00 w dolnym kościele (dla studentów) wznowione będą od 17.10.2021.

7. W imieniu Zarządu Osiedla Górne serdecznie zapraszamy na festyn rodzinny na pożegnanie lata, który odbędzie się piątek (10.09) w godzinach od 14:00 do 18:00, na terenie boisk sportowych za naszym kościołem.

8. W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Łużyckiej. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny, z kolei nowożeńcom z piątku i soboty, dziękujemy za dekoracje kwiatowe.

9. W imieniu pilskiego hospicjum, pragniemy podziękować Wam – Drodzy Parafianie – za życzliwość serca, okazaną podczas ubiegłotygodniowej zbiórki do puszek. Bóg Zapłać!

10. W minionym tygodniu na remont schodów została złożona ofiara w wysokości 1350 zł. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Przed nami prace związane z trzecim wejściem od strony dzwonnicy. Bóg Zapłać!

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku. Do nabycia również kalendarze diecezjalne na 2022 rok w cenie 10 zł.

12. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł: + Tadeusz Kłopotek l.91, + Barbara Zwolińska l.64, z ul. Mickiewicza, której pogrzeb odbędzie się we wtorek – Msza św. o 11:00, na cmentarzu o godz. 12:00.
Wszystkich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Piła, 05.09.2021r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile