XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:30 przeżywać będziemy Jubileusze Małżeńskie – z racji 50, 55, 60, 65 rocznicy. Dostojnym Jubilatom i wszystkim przeżywającym jakiekolwiek rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.

2. Od dzisiaj do porządku Mszy św. niedzielnych wraca Msza św. akademicka o godz. 19:00 w kaplicy Dobrego Pasterza. Nadto zapraszamy pracowników naukowych, nauczycieli, wychowawców, rodziców, studentów i maturzystów na rozpoczynające się dzisiaj rekolekcje akademickie pt. „Kto jest twoim bogiem?” Rekolekcje będą trwać do środy (20.10) w kaplicy akademickiej, o godz. 19.00. Duchowym przewodnikiem będzie w tym czasie franciszkański pustelnik o. Janusz Jędryszek. Zapraszamy.

3. Trwa miesiąc październik – czas nabożeństw różańcowych. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy:

  • dla wszystkich od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:30,
  • dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o 16:30,
  • dla młodzieży: w piątek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek (19.10) po modlitwie różańcowej w salce rady parafialnej odbędzie się spotkanie dla grupy maryjnej. Zapraszamy.

5. W czwartek (21.10) o godz. 19:00 w salce rady parafialnej, odbędzie się spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, które nie mogą zawrzeć sakramentu małżeństwa.

6. Duszpasterstwo Akademickie w Pile organizuje spotkania pomagające studentom i młodym dorosłym w przygotowaniu się do zawarcia związku małżeństwa oraz przygotowanie do bierzmowania dla studentów i dorosłych. Zapisy do końca października. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła.

7. Pragniemy, aby w naszej parafii powstała Liturgiczna Służba Ołtarza dorosłych. Wszystkich chętnych dorosłych mężczyzn, którzy sami bądź ze swoimi synami chcieliby służyć przy ołtarzu – serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt z ks. Patrykiem.

8. Dnia 13.10.2021r. w naszej parafii zawiązała się diakonia modlitwy Domowego Kościoła rejonu Piła – Trzcianka. Jej zadaniem jest służba Kościołowi modlitwą i postem. Stąd też na stolikach, przy wyjściu z kościoła są wizytówki z numer telefonu pod który każdy może wysłać SMS-em intencje do modlitwy. Oprócz tego w każdy II czwartek miesiąca o 17:00 w kaplicy Dobrego Pasterza w tych wszystkich powierzonych intencjach będzie sprawowana Msza św.

9. W najbliższą sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Żeromskiego 38 abc. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny oraz za dekoracje kwiatowe Pani Ewie.

10. W minionym tygodniu na remont schodów Parafianie złożyli ofiarę w wysokości 950 zł. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Bóg Zapłać!

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku. Polecamy religijne puzzle dla dzieci.

12. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli : + Urszula Pozorska l.75, z ul. Wyspiańskiego – pogrzeb we wtorek, Msza św. o 12:00 na cmentarzu o 13:00; + Antoni Łosoś l.67, nasz były parafianin z ul. Tetmajera, pogrzeb w poniedziałek w Miasteczku Krajeńskim, Msza św. 13:00 a następnie pogrzeb na miejscowym cmentarzu. Wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 17.10.2021r.

Ks. Stanisław Oracz

Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile