XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.11.2021 r.

1. Dzisiaj ofiary do puszek przeznaczone są na nasze koszalińskie seminarium. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj także o godz. 15:00 Msza św. Hubertowska z udziałem leśników i myśliwych. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Bp Tadeusz Lityński, podczas której odbędzie się poświęcenie figury św. Huberta. Przed Mszą św. wypominki za zmarłych leśników. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Przypominamy, iż przez cały miesiąc listopad mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego za duszę jednej osoby zmarłej. Warunki odpustu: łaska uświęcająca, nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych.

4. W poniedziałek (8.11) o godz. 18:00 Msza św. w intencji Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy św. spotkanie w kaplicy. Zapraszamy.

5. We wtorek (9.11) o godz. 18:00 w domu sióstr odbędzie się spotkanie grupy maryjnej. Zapraszamy.

6. W czwartek (11.11) przeżywamy Święto Niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu, w modlitwach o naszej Ojczyźnie, prosząc o Boże błogosławieństwo, opiekę NMP Królowej Polski a wszystkich poległych, w obronie naszej Ojczyzny polecajmy Bożemu miłosierdziu.

7. W sobotę (13.11) swoje imieniny będzie przeżywać Ks. Proboszcz. Już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia – Bożego błogosławieństwa, opieki NMP i mocy Ducha św. w kapłańskim posługiwaniu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w intencji Ks. Proboszcza, na Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.

8. W niedzielę (14.11) z Piły wyrusza Piesza pielgrzymka do Skrzatusza – na pamiątkę wizyty pierwszego pielgrzyma w sanktuarium, która miała miejsce 400 lat temu. Spotkanie o godz. 11:00 na parkingu przy stacji Orlen w kierunku Gładyszewa. O godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza św. w sanktuarium, następnie ciepły posiłek, dla wszystkich pielgrzymów w domu pielgrzyma. Powrót we własnym zakresie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

9. Msza św., we wszystkich intencjach wysyłanych smsem, na numer diakonii modlitwy odbędzie się w czwartek 18.11 w kaplicy Dobrego Pasterza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wizytówki z numerem znajdują się pod chórem.

10. Kolejne spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w poniedziałek (15.11).

11. Z skarbony obok zakrystii, mamy możliwość zabierać kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych. Kartki możemy składać na tacę, bądź do skarbony obok zakrystii. Wypominki codziennie o godz. 17:30.

12. Duszpasterstwo akademickie i kino Helios zaprasza na film o życiu brata Alberta Chmielowskiego „Nędzarz i madame”, w następny poniedziałek (15.11.) o godz. 20:00. Bilety na hasło Nazaret w cenie 14 zł.

13. W najbliższą sobotę (13.11) o godz. 11:00 odbędzie się ingres ks. Bpa Krzysztofa Włodarczyka do katedry w Bydgoszczy. Sercami i modlitwami otaczamy drogiego i bliskiego naszemu sercu Biskupa Diecezjalnego. Transmisja z uroczystości w TV Trwam.

14. W sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Żeromskiego 50-118. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny oraz za dekoracje kwiatowe Pani Ewie oraz Paniom z Dyrekcji Regionalnych Lasów Państwowych w Pile i Kaczorach.

15. W minionym tygodniu na remont schodów Parafianie złożyli ofiarę w wysokości 850 zł. oraz 4020 zł ze sprzedaży miodu. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Bóg Zapłać!

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku. Waszej uwadze polecamy nowy numer parafialnej Wspomożycielki oraz książkę jak pomóc duszom czyśćcowym.

17. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł + Ryszard Kłosiński
Wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu :
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 7.11.2021r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile