XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.11.2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na pomoc dla mieszkańców Libanu. Bóg zapłać!

2. Apel KEP w sprawie wydarzeń na wschodniej granicy oraz zbiórki do puszek w przyszłą niedzielę (21.11).

3. Przypominamy, iż przez cały miesiąc listopad mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego za duszę jednej osoby zmarłej. Warunki odpustu: łaska uświęcająca, nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4. W poniedziałek (15.11) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie wspólną modlitwą o 8:45 w kaplicy św. Maksymiliana.

5. We wtorek (16.11) o godz. 18:00 Msza św. w intencji Wspólnoty Emmanuel. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

6. W środę (17.11) o godz. 19:00 w kaplicy Dobrego Pasterza prowadzona adoracja przez diakonię modlitwy Domowego Kościoła. Z kolei w czwartek (18.11) o 17:30 Msza św. w dolnym kościele we wszystkich intencjach wysyłanych sms-em na numer diakonii modlitwy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Duszpasterstwo akademickie i kino Helios zaprasza na film o życiu brata Alberta Chmielowskiego „Nędzarz i madame”, w poniedziałek (15.11.) o godz. 20:00. Bilety na hasło Nazaret w cenie 14 zł.

8. W sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Małej. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny oraz za dekoracje kwiatowe Pani Ewie.

9. W minionym tygodniu na remont schodów Parafianie złożyli ofiarę w wysokości 1100 zł. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i w dalszym ciągu polecamy się życzliwej pamięci. Bóg Zapłać!

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek, w które zaopatrzyć się możemy w naszym parafialnym sklepiku.

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odszedł : + Marian Kuźmicz z ul. Żeromskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu :
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 14.11.2021r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile