II NIEDZIELA ADWENTU – 5.12.2021 r.

1. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać.

2. Roraty z kazaniem dla dorosłych, codziennie o godz. 6:30 – w związku z tym, w czasie Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7:00, a intencje zamówione na godz. 7:00, będą odprawione o godz. 6:30. Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30, z kolei młodzież zapraszamy we wtorek na roraty o 6:30.

3. W poniedziałek (6.12) spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie modlitwą o 8:45. Następnie Msza św. Zapraszamy.

4. W środę (8.12) przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. z kazaniem o godz. 6:30 i 18:00. W tym dniu jest tzw. „godzina łaski” od godz. 12:00 do godz. 13:00 będzie możliwość indywidualnej modlitwy w kaplicy św. Maksymiliana. W tym dniu, w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, na zakończenie roku św. Józefa – Nasza Ojczyzna i Kościół zostaną oddane pod Jego opiekę. W duchowej łączności akt ten odmówimy po Mszy św. wieczornej w naszej świątyni.

5. W niedzielę (12.12) Msza św. inicjacyjna o godz. 12:00 z poświęceniem medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Z kolei na Mszy św., o godz. 10:30 modlić się będziemy w intencji wszystkich pszczelarzy, ich rodzin i zmarłych pszczelarzy – za wstawiennictwem św. Ambrożego – patrona pszczelarzy.

6. Także w przyszłą niedzielę (12.12) w naszej parafii rozpoczynamy czas rekolekcji adwentowych, które poprowadzi redemptorysta o. Paweł Drobot z Warszawy. Cały ten czas, naszą parafię i ojca rekolekcjonistę zawierzamy opiece NMP.

7. Od 1 stycznia rozpocznie się w naszej parafii kolejna edycja rekolekcji oddanie33, mająca na celu oddanie się w niewolę miłości Matce Bożej. Rekolekcje odprawiane są w domu, w dowolnym czasie, ze specjalnie przygotowanej książki. Zapisy w zakrystii.

8. Towarzystwo Pomocy Chorym w Pile i kino Koral Regionalne Centrum Kultury zapraszają na film „Położna” we wtorek (14.12) o godz. 18:00. Film przedstawia życie i pracę położnej Stanisławy Leszczyńskiej, która w obozie Auschwitz-Birkenau odebrała 3 tysiące porodów. Cena biletu 15 zł. Zapraszamy.

9. Przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego wystawiony jest kosz Caritasu, do którego możemy składać – Torby Miłosierdzia – torby z produktami żywnościowymi dla biedniejszych rodzin na święta. Torby Miłosierdzia wystawione są przy wyjściu z kościoła.

10. Poświęcone opłatki możemy nabywać po Mszy św. w zakrystii, a świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom do nabycia są w sklepiku.

11. W sobotę, na godz. 10:00 do posprzątania kościoła prosimy o pomoc parafian mieszkających przy ul. Fredry i Traugutta. Bóg Zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła, troskę o plac przykościelny oraz za dekoracje kwiatowe Pani Ewie.

12. W minionym tygodniu na remont schodów Parafianie złożyli ofiarę w wysokości 2600 zł. (w tym 2000 zł od anonimowej rodziny). Bóg Zapłać!

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jak i katolickich książek oraz ciekawych artykułów religijnych na prezenty, w które zaopatrzyć się możemy w parafialnym sklepiku. Waszej uwadze w sposób szczególny polecamy figurki Dzieciątka Jezus na stół wigilijny.

14. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli : + Teresa Krystek z ul. Asnyka, której pogrzeb odbył się w parafii św. Jana Bosko; + Zdzisław Baj z ul. Tetmajera, pogrzeb w poniedziałek – Msza św. o godz. 11:00 na cm. o godz. 12:00; + Seweryna Pach z ul. Medycznej, pogrzeb we wtorek Msza św. o godz. 9:00, na cm. o godz. 10:00; + Alfreda Adamiak z ul. Tetmajera, pogrzeb we wtorek Msza św. o godz. 10:00, na cm, o godz. 11:00; + Henryk Romanowski z ul. Małej, pogrzeb we wtorek Msza św. o godz. 12:00, na cm. o godz. 13:00; + Edward Bieda z al. Wojska Polskiego, pogrzeb w środę Msza św. o godz. 12:00, na cm. o godz. 13:00.
Wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu :
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 5.12.2021r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile