BOŻE NARODZENIE – 25.12.2021 r.

1. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim Parafianom i Gościom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia – Bożego błogosławieństwa i opieki NMP w każdym kolejnym dniu życia. Niech Wasze serca staną się Betlejem, gdzie nieustannie Bóg, będzie mógł odnawiać swoją Tajemnicę Wcielenia. Wszystkiego dobrego. Szczęść Boże.

2. W niedzielę (26.12), w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia przeżywać będziemy Święto Świętej Rodziny – Msze św. w porządku niedzielnym. Jest to dzień patronalny Domowego Kościoła. Chciejmy pamiętać o Domowym Kościele w naszych modlitwach. Na Mszę św. o godz. 10:30 zapraszamy wszystkich małżonków, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

3. Jako Wasi kapłani pragniemy złożyć wyrazy podziękowania za cały trud i poświęcony czas w przygotowaniu Kościoła do Świąt. Dziękujemy:

  • Nadleśnictwu Zdrojowa Góra oraz Dyrekcji Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych za ofiarowanie choinek,
  • panom – za obsadzenie i ustawienie choinek ,
  • ks. Andrzejowi, Domowemu Kościołowi, młodzieży oazowej i ludziom dobrej woli za przygotowanie dekoracji świątyni oraz ks. Patrykowi ze dekorację kaplicy,
  • p. Ewie, p. Joannie i tym, którzy posprzątali Kościół,
  • s. Zofii i p. Ewie za dekoracje kwiatowe, p. organiście Krzysztofowi i p. kościelnemu Andrzejowi oraz LSO za asystę liturgiczną,
  • parafialnemu zespołowi Caritas oraz firmie p. Madeja za przygotowanie paczek i tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i tak szczodrze składali dary serca dla bardziej potrzebujących,
  • firmie Goliat za dekoracje świąteczne do kościoła
  • wszystkim za składane i nadsyłane nam życzenia oraz za okazaną życzliwość wyrażającą się w przygotowanych świątecznych produktach żywnościowych na plebanię.
  • TV Asta za transmisję Pasterki.

4. Od poniedziałku (27.12) wraca porządek Mszy św. o godz. 6:30, 7:00 i 18:00.

5. W piątek (31.12) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 podczas której dziękować Bogu będziemy za kolejny przeżyty rok naszego życia. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Decyzją biskupa Edwarda Dajczaka, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jest udzielona dyspensa.

6. W sobotę (1.01) przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Niech nasze modlitwy w tym dniu, będą przepełnione wołaniem o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym.
1 stycznia to także pierwsza sobota miesiąca. Wyjątkowo nabożeństwo pierwszej soboty odbędzie się godz. 19:00 w kościele, podczas którego wspólnie odmówimy różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w ten noworoczny wieczór.

7. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń, bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń (maseczki w kościele, dezynfekcja rąk i ustawiamy się do Komunii Świętej wg wcześniejszych praktyk – od strony ołtarza MB Fatimskiej na rękę, a pozostałe rzędy do ust). Za zrozumienie serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że w naszym kościele jednocześnie może znajdować się 200 osób, nie licząc osób zaszczepionych.

8. Wizyta duszpasterska tzw. „kolęda” w tym roku odbywa się na zaproszenia, które możemy znaleźć na stolikach przy wyjściu z kościoła. Zapisy do 26.12. Plan kolędy podamy 2.01.2022r.

9. W minionym tygodniu na remont schodów Parafianie złożyli ofiarę w wysokości 1630 zł oraz 15e (w tym od jednej rodziny 1000 zł). Bóg zapłać.

10. W naszym sklepiku polecamy prasę katolicką oraz nowy numer parafialnej Wspomożycielki.

11. Wszystkich wiernych zmarłych, którzy kiedyś zasiadali z nami do świątecznego stołu polećmy Bożemu Miłosierdziu oraz + Małgorzatę Jahns, l.56 z ul. Grunwaldzkiej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek – Msza św. o godz. 9:00, na cmentarzu o godz. 10:00.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Piła, 25 – 26.12.2021r.

Ks. Stanisław Oracz
Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile